Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/54e2f6b3174b6/
Українська правда
Київ

Яким буде інноваційне містечко КПІ. ФОТО

17.02.2015  10:07


Цього року в Києві планують почати будівництво першого українського інноваційного містечка.

Фінальний проект Polyteco science city, який розташується вздовж вулиці Борщагівської, має бути готовий у травні, пише DreamKyiv.

За словами директора Наукового парку "Київська політехніка" Ярослава Кологривова, інноваційне містечко складатиметься з шести 3-23-поверхових корпусів.  

"Будівництво цих будівель – наслідок, а не причина. В Науковому парку генеруються нові ідеї, нові проекти, нові технології, на базі яких можна виходити на зовнішні ринки. Містечко – просто інфраструктурна підтримка цих починань "Київської політехніки". Ми пропонуємо технології, команди, прогресивні речі. Це приваблює інвесторів, але зараз немає площ, де б вони могли розміщуватися", - пояснив Кологривов.

Інноваційне містечко на карті  

Він відзначив, що будівництво інноваційного містечка буде вигідним і для міста.

"Продукти, які створюються в "Київській політехніці", потім розміщуються на київських виробництвах. Приміром, зараз ми завантажили (роботою – ред.) кілька підприємств – "Меридіан", "Оріон", ведуться переговори з "Паростком". Це високотехнологічні підприємства, які простоюють. Наприклад, ми розробили безпілотник і поставили серію на "Меридіані". Тепер виробництво фінансує інвестор. Таким чином, підприємства отримують гроші, працівники – зарплату і нові робочі місця, а місто – податки в бюджет", - додав Кологривов.

Зовнішній вигляд корпусів 

Для університету, за його словами, вигода полягатиме в тому, що йому буде відраховуватися роялті за впровадження технологій, що створюються в інноваційному містечку.

Основний корпус Polyteco science city буде 3-4-поверховим в одній частині і 7-поверховим в інший.

 

Його сторона, що виходитиме на старі будівлі університету, буде виконана в стилі, характерному для кінця ХIХ – початку ХХ сторіччя, щоб  не порушувати архітектурний ансамбль. Водночас фасад будівлі, що виходить на вулицю Політехнічну, оформлять у стилі хай-тек.

Решта корпусів будуть 23-поверховими. Їх також планують будувати, комбінуючи класичну архітектуру і хай-тек.

Ці п'ять будівель будуть розміщені вздовж Борщагівської між вулицями Боткіна та Академіка Янгеля, на місці пустирів.

Територія містечка становитиме 25,1 гектара.

 

Початок будівництва намічений на осінь 2015 року. Перший, основний, корпус D планують звести за рік, до жовтня 2016-го, до проведення конкурсу інновацій Sikorsky Challenge.

Закінчити будівництво усього містечка планують за 4 роки – до 2019 року.

Вартість проекту оцінюють у $ 170 мільйонів.

Планується, що фінансувати його будуть приватні компанії, зацікавлені в розробці інноваційних технологій.

Земля, на якій планують зводити інноваційне містечко, належить "КПІ". Виходячи з оцінки вартості цієї землі, університет отримає 20% площ у корпусах містечка. Туди зможуть перенести деякі факультети.

Решта площ буде належати інвесторові. Оператором 100% площ у корпусах буде Науковий парк "Київська політехніка".

 

За словами Кологривова, будувати містечко вирішили для того, щоб створити фізичну інфраструктуру для вже існуючих проектів Наукового парку "КПІ": стартап-школи, бізнес-інкубатора, фестивалю технологічних винаходів Sikorsky Challenge, а також компаній-партнерів, інвесторів, які вже беруть участь у розробках "Київської політехніки".

Один з корпусів, можливо, будуть використовувати як готель для вчених, бізнесменів, учасників фестивалю інновацій, які приїхали з інших міст.

В одній з будівель мають намір обладнати квартири для іноземних вчених, лекторів, які співпрацюють з науковим парком і приїжджають на тривалі періоди для роботи.

Віддалений корпус (А) хочуть використовувати для переселення студентів на час реконструкції гуртожитків. Також в корпусах мають намір розмістити заклади харчування, відділення банків. Під це обіцяють виділити не більше 2% площі.

Крім того, на території кампусу в рамках цього проекту планують побудувати три високотехнологічні котельні, щоб забезпечити теплом і гарячою водою всі будівлі "КПІ", включаючи гуртожитки і майбутні корпуси містечка.

Котельні працюватимуть на альтернативних джерелах енергії: сонячних батареях, вітряках та пелетах (замість вугілля).

При будівництві містечка мають намір впроваджувати і розробки наукового парку. Наприклад, встановити промисловий очищувач, який дозволить очищати водопровідну воду до питного стану.

Фото з сайту dreamkyiv.com

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.