Підприємців, які експлуатують столичні автостоянки, заборгували КП "Київтранспарксервіс" 2,2 мільйона гривень.
Про це заявив директор підприємства Володимир Першин, повідомляє сайт КМДА.
"Сьогодні ми маємо 44 боржники, що експлуатують в сукупності 3 тисячі 440 паркомісць, та систематично не сплачують паркувальний збір. Ця сума вже перевищила 2,2 мільйона гривень. Дві третини цієї суми – заборгованість підприємців у Дарницькому районі", - сказав Першин.
Він додав, що наразі тривають переговори щодо погашення боргу.
"У випадку відсутності пролонгованих договорів та внесення платежів до бюджету договори з такими підприємцями будуть вважатися розірваними, а майданчики повернуті у користування комунального підприємства для самостійного ведення господарської діяльності", - сказав Першин.
Він відзначив, що наразі лише 150 нічних паркувальних майданчиків мають договори з комунальним підприємством та працюють у правовому полі.
Як відомо, 2 лютого КМДА повідомила, що у КП "Київтранспарксервіс" виявлено низку порушень у роботі паркувальників, 11 паркувальників притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани або звільнення.
У січні 2015 року у КП "Київтранспарксервіс" виявили фіктивних працівників, яким нараховували зарплату.
Пілотний проект нової системи паркування в Києві, який стартував наприкінці листопада 2014 року, провалився, бо автомобілісти не хочуть добровільно платити гроші за стоянку.
У 2014 році одне паркомісце КП "Київтранспарксервіс" приносило місту дохід у сумі 1 гривня 10 копійок на місяць.
У грудні 2014 року Київська адміністрація створила робочу групу з питань розвитку парковочного простору.
З січня 2015 року столична влада обіцяла проводити публічні аукціони і тендери на облаштування сучасних парковок у Києві, бо, за словами Кличка, у Києві на мільйон авто є лише 6 тисяч паркомісць.
Станом на 12 лютого жодного такого аукціону не проведено.
Київрада прогнозує 200 мільйонів гривень надходжень від оплати паркувань в 2015 році при реалізації Концепції розвитку парковочного простору на 2015-2020 роки.
ДемАльянс заявляє, що 70-100 мільйонів гривень від парковки осідає у кишенях чиновників.
Українська правда. Київ