Сезонну торгівлю та ярмарки у столиці впорядкують, щоб Київ став комфортним і привабливим.
Про це на засіданні комісії Київради з питань торгівлі заявив директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Максим Кузьменко, повідомляє сайт КМДА.
За його словами, наразі Департамент розробляє відповідну Концепцію, за якою торгові ятки розташовуватимуть максимально упорядковано, з урахуванням побажань киян та з огляду на історичну цінність районів.
"Концепція передбачає, зокрема, зонування – у так званій нульовій зоні будуть тільки погоджені архетипи тимчасових споруд, які будуть гармоніювати з міським середовищем", – сказав Кузьменко.
Він також додав, що нині у Києві розробляють кілька варіантів архетипів об’єктів дрібно-роздрібної торгівлі – для кожної зони та функціонального призначення.
Зокрема, для щотижневих ярмарків розроблять архетипи палаток однакового вигляду.
Розробку Концепції планується закінчити найближчим часом, відзначив Кузьменко.
Як відомо, попри обіцянки Кличка очистити Київ від МАФів за 8 місяці роботи в мерії зробити це йому не вдалося.
Кіоски, які показово демонтують комунальники, часто за кілька днів повертаються на звичні місця.
Раніше повідомлялося, що частина демонтованих у центрі ларьків переїхали на столичні пляжі.
А на Ленінградській площі та на майданчиках біля метро "Дарниця" їх кількість постійно зростає.
Також у січні 2015 року поступово почали повертатися торговці на майданчик перед входом до станції метро "Арсенальна".
Як повідомляє Facebook-спільнота "Нецікавий Київ", підприємливі торговці навіть спиляли обмежувальні стовпчики. Наразі на площу спокійно заїжджають автомобілі, з яких і ведеться торгівля.
Фото Andy Cullmann з Facebook |
Наприкінці вересня 2014 році у столиці запрацював інтернет-портал, який покликаний впорядкувати розміщення кіосків. Система має на меті викорінити корупцію, спростить процедуру оформлення документів щодо сплати пайової участі та зробити відкритими відомості про кіоски та їх власників для всіх.
Як повідомлялося, після призначення мером столиці Кличко заявив, що хаотична торгівля має бути припинена, а ті, хто "кришує" такий бізнес – покарані.
Згодом мер Києва заявив, що ларьки у столиці кришує міліція, прокуратура та районні чиновники.
У свою чергу голова КМДА Володимир Бондаренко відзначив, що народні депутати від партії "УДАР" мають по 500 і більше кіосків у столиці.
За словами екс-депутата Київради Олексія Давиденка, власники столичних ларьків щомісячно сплачують близько 5 мільйонів доларів у кишені прокурорів і міліціонерів, які їх "кришують".
Після цього Кличко заявив, що має намір вивести з тіні кошти, які власники кіосків сплачують у кишені прокурорам і міліціонерам за "кришування".
На засіданні 4 вересня Київрада визначила обсяг пайових внесків для власників МАФів. Столична влада очікує отримати 40-100 мільйонів гривень від сплати пайової участі власниками МАФів.
А на засіданні 25 грудня Київрада затвердила порядок розміщення тимчасових споруд.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |