19 січня у столиці пройдуть загальноміські святкування Водохреща у Гідропарку та Оболонській набережній.
Про це повідомляє сайт КМДА.
Так, о 12:00 освячення води відбудеться на Оболонській набережній біля Свято-Покровського собору, що на вулиці Прирічній, 5-А.
З 14:00 до 15:00 святкуватимуть Водохреща у "Гідропарку". Захід пройде біля каплиці на честь Хрещення Господнього Української православної церкви Київського патріархату.
Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Києві просить киян та гостей столиці дотримуватись правил безпеки під час купання в ополонці на Водохреща.
Рятувальники рекомендують купатися в спеціально обладнаних місцях, які мають спуск з поручнями, а також у присутності медичної та рятувальної служби.
Також напередодні свята варто проконсультуватися з лікарем. А за два тижні до купання підготувати організм до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймаючи контрастний душ, та перебуваючи (недовго) на відкритому повітрі у мінімальній кількості одягу.
"Людям з захворюваннями легенів та серцево-судинної системи приймати участь в обряді забороняється", - наголошують рятувальники.
Також вони не рекомендують різко пірнати або стрибати у воду.
"Потрібно заходити повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд. Щоб не впасти та не отримати травми чи забоїв необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві", - йдеться в повідомленні.
Після занурення, щоб уникнути переохолодження, рекомендують обтертися сухим рушником, одягнутися в теплий одяг та випити гарячого чаю.
У випадку переохолодження (тремтіння, блідість, посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг) рятувальники радять негайно йти додому, лягти у ліжко під ковдру та обкластись грілками, температура яких не перевищує 36ºС.
"Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Після відновлення температури тіла випити гарячого чаю чи кави", - йдеться в повідомленні.
"Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо у місцях обмороження виникло напухання та пухирі, а температура тіла не повернулась до норми – викличте швидку допомогу", - наголошують у ДСНС.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |