Ситуація у КП "Притулок для тварин" погана, але не така критична, як намагались показати деякі волонтери.
Про це повідомив у Facebook директор Департаменту з благоустрою Дмитро Білоцерковець після візиту до притулку.
"Разом з колегами відвідали притулок для тварин у Новому Заліссі. Привезли корм. Ситуація далеко не така критична, як хотіли показати окремі активісти. Собаки у вольєрах, в теплі, нагодовані. Можливо не "від пуза", але в цій економічній ситуації пристойно", - написав він.
За словами чиновника, у жахливому стані і в дуже поганих умовах живуть близько 5-7 відсотків тварин.
Отак красиво виглядає паркан КП "Притулок для тварин" |
"Як нам повідомили працівники, це хворі та дуже старі тварини, деякі з них психічно хворі, вони вже майже в цьому стані не їдять, їх не мають права усипити, тому вони змушені отак доживати", - пояснив він.
А за воротами - бараки, де тримають новоприбулих тварин: на вікнах замість скла подертий поліетилен, у стелі дірки, через які капає вода |
Чиновник нагадав, що бюджет Києва останні 5 років не передбачав коштів на харчування тварин – псів годували за кошти самого КП (воно надає низку платних послуг – ред.) та благодійні.
"Умови утримання задовільні. Ні, звичайно, якщо у когось є кількадесят мільйонів гривень – можна зробити краще. Будемо налагоджувати ситуацію поступово, аби не було перебоїв.
Усередині бараку, так званого "коровника" чи "свинарника" |
На сьогодні, за словами Білоцерковця, на ситий раціон для притулку на день потрібно: 80 кг крупи (пшениця, ячмінь), 160 кг м’ясних субпродуктів (залишків).
"На сьогодні годують економно: 50 кг крупа і 100 кг м’ясні субпродукти", - додав чиновник.
Він також відзначив, що саме підприємство знаходиться на двох локаціях, адмінперсонал і служби вилову собак – у Києві, а служба утримання – у Бородянці.
"Штат КП – 90 штатних одиниць (74 людини працює, а точніше числиться). Бюджет 7,7 мільйона гривень – ці гроші виділяються виключно на зарплати, ні на корм, ні на комунальні послуги з бензином вони не отримують ні копійки з бюджету, самі заробляють за рахунок своєї комерційної діяльності і благодійних внесків", - написав Білоцерковець.
Деякі тварини, не зважаючи на те, що на вулиці зима, живуть у літніх вольєрах |
Він також наголосив, що Марина Нікіточкіна, яка називає себе волонтером, ще у серпні 2014 року. Коли він був радником мера Києва, пропонувала йому хабара у сумі 50 тисяч доларів за те, щоб її призначили директором "Центрі ідентифікації тварин".
"Вона мені особисто пропонувала кошти і процент відкату. За її словами, кошти мав передавати Бондик, регіонал, на Шовковичній, 10. Може, вона якийсь агент партії регіонів? Я тоді відмовив, з такими людьми у мене розмови не буде", - заявив "Українській правді. Київ" у телефонній розмові Білоцерковець.
Щоправда, деяким тваринам пощастило більше - вони живуть у приміщенні з ремонтом |
Він висловив упевненість, що на найближчій сесії буде прийнято рішення про об’єднання трьох комунальних підприємств, що замаються тваринами у Києві.
Також у столиці створили робочу групу у складі управління екології і волонтерів зоозахисників, метою якої є напрацювання структури, штату і програми підприємства.
Той, кого можна вважати щасливчиком. Принаймні, чисто і сухо |
Як відомо, раніше столичні волонтери повідомили, що у "Притулку для тварин", що у Бородянці, помирають від голоду більше 100 собак. Вони також опублікували у соцмережі фото тварин, що більше схожі на скелети.
Усі фото з Facebook Irina Alekseenko
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |