Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/54929b638fa27/
Українська правда
Київ

Метро могло б заробляти на рекламі більше 20 мільйонів на рік

18.12.2014  10:16


Кожен сантимер вагонів, станцій, переходів та входів до метро заліплений рекламою. А дохід від неї за 9 місяців становить лише 2 мільйони гривень. Фото electra.co.ua

Якби метрополітен міг залишати собі 100% доходу від реклами, то за 9 місяців поточного року він би отримав близько 17 мільйонів гривень.

Про це пише київський індустріальний фотограф і метрофанат Олег Тоцький у блозі на порталі Dreamkyiv.com.

Наразі ж дохід метро від реклами за січень – вересень 2014 становить лише 2,1 мільйона гривень (або 0,3% від загального доходу підземки).

 

За словами Тоцького, підземка, отримує лише 15% доходу від реклами – решта коштів ідуть на рахунки КП "Київреклама".

Блогер відзначає, що така ситуація склалася через те, що сам по собі метрополітен не розміщує рекламу, а лише надає рекламним агентствам площі під розміщення реклами.

Орендна вартість площ під рекламу дуже низька, при цьому розцінки рекламних агентств досить високі.

"Наприклад, за розміщення наклейок на дверях вагонів РА "Кінофест" просить до 96 тисяч гривень (розміщення однієї наклейки на центральних дверях у 615 вагонах; термін розміщення – 4 тижні). За різними підрахунками, доходи від реклами у рекламних агентств складають 100-200 мільйонів гривень на рік", - пише Тоцький.

Згідно з торішнім звітом КРУ, комерційні розцінки рекламних агентств в деяких випадках відрізняються від тарифу, який вони оплачують за використання площ, більш ніж у 100 разів.

Звіт КРУ

За словами Тоцького, багато договорів з рекламними агентствами уклали ще років десять тому, а самі договори в деяких випадках діють аж до 2030 року. Відповідно, і тарифи на право розміщення реклами для таких агентств будуть діяти стільки ж.

"З чиєї подачі сталася подібна "благодійність", "хто всі ці люди" і де їх знайти - питання цікаве. Якщо копати в цьому напрямку далі і спробувати знайти взаємозв'язок між РА і різними чиновниками, не виключено, що цей зв'язок виявиться", - припускає блогер.

"Найсумніше, що цю ситуацію складно змінити навіть через суд. Завдяки різним "папереднікам" всі "наступники" приречені на довгі бодання з рекламними агентствами з багаторічними судовими розглядами. Кілька останніх років метрополітен, КП "Київреклама" та КМДА неодноразово робили спроби примусово змінити розцінки на право розміщення реклами, але багато з них закінчилися нічим", - відзначає Тоцький.

Він додає,що копійчані тарифи – не єдина причина низьких доходів від реклами в метро.

Проблема в тому, що всі фінансові потоки за розміщення реклами рішенням Київради зведені у КП "Київреклама". Підприємтво отримує кошти від рекламних агентств, а метрополітену перераховує лише певний відсоток.

"Згідно з рішеннями Київради про бюджет Києва на 2012 і 2013 роки, цей відсоток складав всього 15% доходу за рекламу в метро. А згідно з рішенням Київради від 04.02.2014 року "Про бюджет міста Києва на 2014 рік" зменшився і зовсім до 12,5%. А ось до тих пір, поки не з'явилося КП "Київреклама", метрополітен залишав у себе 30%", - відзначив Тоцький.  

Вирішити проблему збільшення доходу метрополітені (і відповідно, знизити варстіть проїзду у підземці) можна, якщо збільшити відсоток від доходу за рекламу, який повертається метрополітену, та проводити планомірну роботу з підвищення тарифів для рекламних агентств на право розміщення реклами.

"У багатьох рекламних агентств договори закінчуються в наступні п'ять років, і при бажанні підняти тарифи можна легко. Головне – над цим працювати. На жаль, нічого про це з вуст чиновників мені чути не доводилося ", - підсумував Тоцький.  

Як відомо, 2013 "Київський метрополітен" закінчив зі збитком 362,1 мільйона гривень, 9 місяців 2014 – зі збитком у 435,9 мільйона гривень.

Керівництво метро сподівається на підвищення тарифу на проїзд уже до кінця поточного року.

Київська адміністрація пропонує підвищити тарифи на проїзд у комунальному транспорті у 2 рази: на метро та міську електричку до 4 гривень, наназемний транспорт – до 3 гривень за одну поїздку. Наразі триває громадське обговорення тарифів. 

Мерія мала намір підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті з 1 лютого. 

Як зазначив голова метрополітену Віктор Брагінський, підвищення тарифів дасть змогу підприємству отримати близько 1,5 мільярда гривень річного доходу.

Депутат Київради, екс-мер Києва Олександр Омельченко ініціює скасування низки пільг на проїзд у столичному метро.

КП "Київський метрополітен" уже почав готуватися до переходу на нові тарифи. Зокрема, з 1 листопада введено нові проїзні квитки.

Також підземка повністю переходить на автоматизовану систему проходу пасажирів, а жетони будуть поступово вилучені з обігу.

Українська правда. Київ 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.