18 ГРУДНЯ ЧЕРЕЗ СТРАЙК НА МАРШРУТИ НЕ ВИЙШОВ ЖОДЕН ТРАМВАЙ КИЄВА



Фото "Сегодня"

Київські транспортники продовжують акцію протесту у зв’язку з заборгованістю по зарплаті – 18 грудня на вулиці міста не вийшов жоден з 214 столичних трамваїв.

Про це "Українській правді. Київ" повідомили у КП "Київпастранс".

"Керівництво – і гендиректор, і заступники - ведуть переговори з трьома трамвайними депо, щоб працівники відновили роботу", - відзначили у прес-службі.

Як повідомляє сайт "Київпастрансу", тролейбуси та автобуси 18 грудня працюють у звичайному режимі руху.

"Для забезпечення перевезення пасажирів вздовж лінії швидкісного трамвая на Борщагівці організовано автобусне сполучення, працює 35 автобусів великої місткості.

Крім того, збільшено кількість рухомого складу на автобусних маршрутах №21 та №101.

Просимо віднестись з розумінням до ситуації, що виникла", - відзначили у "Київпастрансі". 

Як повідомляє кореспондент "Української правди", через страйк трамваїв у Києві виникли затори. Трафік перевантажений, деякі маршрутки йдуть повз черги пасажирів, не зупиняючись – і багато людей ідуть до метро пішки.

Кондуктори кажуть, що водіям трамваїв уже півроку не виплачують зарплату.

Водночас, як повідомили у Трамвайному депо імені Шевченка, водіям заборгували гроші за два місяці. 

"Наразі всі працівники перебувають у депо. З ними говорить директор. Люди хочуть, щоб їм віддали зараз всю зарплату - за жовтень і листопад", - розповіли у приймальні депо. 

Водночас у бухгалтерії не змогли назвати загальну заборгованість по депо, пославшись на те, що не можуть оприлюднювати таку інформацію без дозволу керівництва. 

Працівники Дарницького депо також перебувають на території депо, вимагаючи зарплату.

У приймальнях директорів депо імені Шевченка та Дарницького депо не змогли спрогнозувати, коли трамваї відновлять роботу, відзначивши, що станом на 9.50 переговори з працівниками тривають.

Як повідомили у незалежній профспілці "Трудова солідарність", страйк, що розпочався 18 грудня – безстроковий.

Основна вимога протестуючих: виплатити заробітну плату, яку робітникам заборгували за декілька місяців. Працівники налаштовані рішуче та відступати не збираються.

Працівники з самого ранку прийшли у депо, але трамваї на маршрути так і не вийшли. Фото "Трудової солідарності"

"Ми будемо страйкувати, допоки працівникам "Київпастрансу" повністю не виплатять заборгованість із зарплати", - заявив голова "Трудової солідарності" Віталій Махинько.

За його словами, окрім працівників трамвайних депо, на маршрути також не виїхали співробітники Дарницького автопарку.

"Усі співробітники прийшли на роботу і готові одразу приступити до виконання своїх обов’язків, як тільки їхні вимоги будуть виконані", - відзначив Махинько.  

Транспортники зазначають, що на них чиниться тиск, мовляв, у деяких депо працівникам погрожували.

За словами протестувальників, директор "Київпастрансу" сам об’їжджає всі депо та переконує робітників припинити страйк.

 Люди кажуть, що готові працювати після того, як виконають їх вимогу - виплатять зароблене. 

Як відомо, вранці 17 грудня сотня співробітників "Київпастрансу" перекрили рух по вулиці Грушевського з вимогою виплати заробітної плати.

На початку грудня співробітники КП "Київпастранс" вимагали виплатити їм заборгованість по зарплаті, погрожуючи "голодним бунтом".

Директор "Київпастрансу" заявив, що має намір погасити заборгованість із заробітної плати перед співробітниками до кінця поточного року.

Київська адміністрація пропонує підвищити тарифи на проїзд у комунальному транспорті у 2 рази: на метро та міську електричку до 4 гривень, наназемний транспорт – до 3 гривень за одну поїздку.

Мерія має намір підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті з 1 лютого. 

КП "Київпастранс" відзначили, що пікет було організовано профспілками підприємства після того, як прем’єр Арсеній Яценюк ніяк не відреагував на відкритий лист профспілок, датований 8 грудня.  

Працівники "Київпастрансу" повідомляли, що не отримують зарплату упродовж 3 місяців і змушені вести "напівголодне існування". Люди просили вирішити проблему з погашенням коштів за перевезення пільговиків до 15 грудня.

"У разі не виконання вимог, колектив КП "Київпастранс" знімає з себе відповідальність за якість перевезень пасажирів у місті Києві, та попереджає про організацію одноденної акції протесту", - йшлося у відкритому листі профспілок до Яценюка.

Як відомо, столицю обслуговують три трамвайні депо: Дарницьке, Подільське та імені Шевченка. Щоденно на лінії міста виходить 214 трамваїв. 

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ