КП "Київський метрополітен" та КП "Київпастранс" подали до Київської адміністрації обґрунтування тарифів на проїзд у 2015 році.
Про це повідомляє сайт КМДА.
Згідно з повідомленням, розрахунки тарифів на проїзд здійснюються на основі річного плану перевезення пасажирів та економічно обґрунтованих планових витрат.
За розрахунками КП "Київський метрополітен", разова поїздка у метро має коштувати 4 гривні 48 копійок.
"Згідно з розрахунком, економічно обґрунтований тариф на послуги з перевезення пасажирів метрополітеном, який покриває витрати з надання цих послуг та забезпечує технічний розвиток підприємства становить 4,48 гривні", - йдеться в повідомленні.
За розрахунками КП "Київпастранс", одна поїздка у автобусі має коштувати 3 гривні 63 копійки, у трамваї чи тролейбусі – 3 гривні 58 копійок, міською електричкою – 5 гривень 51 копійка.
"Економічно обґрунтований тариф на послуги з перевезення пасажирів наземними видами транспорту (автобус, трамвай, тролейбус, фунікулер), який покриває витрати КП "Київпастранс" на надання цих послуг та забезпечує оновлення рухомого складу трамваїв і тролейбусів відповідно до затвердженої програми, становить 3,60 гривні. Економічно обґрунтований тариф на послуги з перевезення пасажирів міською електричкою становить 5,51 гривні", - йдеться в повідомленні.
В обґрунтуванні наголошується, що востаннє тарифи на проїзд піднімалися 6 років тому, і з того часу в 2,2 рази зросла мінімальна зарплата, в 1,8 рази підвищилась середня заробітна плата по Києву, в 1,7 рази збільшились тарифи на електроенергію, у 2,9 рази зросли ціни на дизельне паливо.
"Це призвело до збитковості надання послуг з перевезення пасажирів та необхідності перегляду тарифів", - наголошують транспортники.
Згідно з повідомленням, обґрунтовані планові витрати розраховуються на підставі державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм і розцінок з оплати праці, нормативів витрат з управління і обслуговування виробництва та планового прибутку.
При формуванні тарифів на послуги з перевезення метрополітеном враховується плановий прибуток, який спрямовується для здійснення капітальних інвестицій, технічне переоснащення підприємств та досягнення інших цілей відповідно до затвердженої в установленому порядку програми технічного розвитку метрополітену.
При розрахунку планового прибутку враховуються також планові витрати з податку на прибуток.
При формуванні тарифів на послуги з перевезення електротранспортом – враховується рентабельність та інвестиційна складова на фінансування заходів з оновлення парку трамваїв і тролейбусів відповідно до затверджених у встановленому порядку місцевих програм розвитку електротранспорту.
Як відомо, у вересні начальник підземки Віктор Брагінський заявив, що собівартість однієї поїздки становить 3 гривні 11 копійок. У листопаді уже заговорили про економічно обґрунтований тариф у 5 гривень. Перший заступник Кличка Ігор Ніконов запевнив, що ціна на метро не буде вищою за 4 гривні.
Київська адміністрація пропонує підвищити тарифи на проїзд у комунальному транспорті у 2 рази: на метро та міську електричку до 4 гривень, наназемний транспорт – до 3 гривень за одну поїздку. Наразі триває громадське обговорення тарифів.
Мерія має намір підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті з 1 лютого.
Як зазначив голова метрополітену Віктор Брагінський, підвищення тарифів дасть змогу підприємству отримати близько 1,5 мільярда гривень річного доходу.
Депутат Київради, екс-мер Києва Олександр Омельченко ініціює скасування низки пільг на проїзд у столичному метро.
КП "Київський метрополітен" уже почав готуватися до переходу на нові тарифи. Зокрема, з 1 листопада введено нові проїзні квитки.
Також підземка повністю переходить на автоматизовану систему проходу пасажирів, а жетони будуть поступово вилучені з обігу.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |