Озброєні угрупування перешкоджають демонтажу незаконних МАФів у столиці.
Про це заявив директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Дмитро Білоцерковець, повідомляє сайт мерії.
Зокрема, за його словами, більше півсотні озброєних людей перешкоджали комунальникам 15 жовтня під час демонтажу ларьків біля метро "Позняки".
"Планували прибрати МАФи поблизу станції метро "Позняки", де на одному з виходів з підземки в 20-ти метровій зоні знаходиться 3 кіоски. Але тут на захист великі мережевики-олігархи (які контролюють не менше 70% ринку МАФів) виставили цілі бойові підрозділи, близько 60 людей, кілька "бойовиків" були озброєні вогнепальною зброєю, що зафіксували наші співробітники", – зазначив Білоцерковець.
Він зазначив, що громадська організація, прикриваючись тезами про захист малого та середнього бізнесу, фактично протиставляє міській владі "злочинні угрупування, які щедро фінансуються".
За оцінками Білоцерковця, чистий прибуток мережевиків-власників МАФів становить не менше 100 мільйонів доларів на рік.
Водночас чиновник підкреслив, що "беззаконня у сфері МАФів приречене на поразку".
Як відомо, попри обіцянки Кличка очистити Київ від МАФів за 4 місяці роботи в мерії зробити це йому не вдалося.
Кіоски, які показово демонтують комунальники, за кілька днів повертаються на звичні місця. Так, зокрема, відбулося біля метро "Арсенальна". Повернулися торговці і на метро "Чернігівська" та "Палац Україна".
Низка демонтованих у центрі ларьків переїхали на столичні пляжі.
Наприкінці вересня у столиці запрацював інтернет-портал, який покликаний впорядкувати розміщення кіосків. Система покликана викорінити корупцію, спростить процедуру оформлення документів щодо сплати пайової участі та зробити відкритими відомості про кіоски та їх власників для всіх.
Як повідомлялося, після призначення мером столиці Кличко заявив, що хаотична торгівля має бути припинена, а ті, хто "кришує" такий бізнес – покарані.
Згодом мер києва заявив, що ларьки у столиці кришує міліція, прокуратура та районні чиновники.
У свою чергу голова КМДА Володимир Бондаренко відзначив, що народні депутати від партії "УДАР" мають по 500 і більше кіосків у столиці.
За словами екс-депутата Київради Олексія Давиденка, власники столичних ларьків щомісячно сплачують близько 5 мільйонів доларів у кишені прокурорів і міліціонерів, які їх "кришують".
Після цього Кличко заявив, що має намір вивести з тіні кошти, які власники кіосків сплачують у кишені прокурорам і міліціонерам за "кришування".
Українська правда. Київ