"Київенерго" Ахметова лякає Кличка погіршенням екології і купами сміття



Фото knowledge.allianz.com

"Київенерго" чекає на виділення Київською адміністрацією 140 мільйонів гривень на будівництво системи хімочищення на заводі "Енергія".

Як повідомляє прес-служба енергокомпанії, необхідність будівництва такої системи обумовлена ​​вимогами європейського законодавства.

У "Київенерго" наголосили, що незважаючи на розпорядження КМДА і готові проектні документи, фінансування проекту відкладається вже другий рік поспіль.

За словами директора філіалу "Завод "Енергія" Сергія Крикуна, знизити викиди до рівня, встановленого європейським законодавством треба до 1 січня 2018 року.

"Це є однією з умов для видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу заводом. При невиконанні цієї вимоги державні контролюючі органи можуть призупинити діяльність заводу. Це, в свою чергу, призведе до того, що сміття не буде вивозитися вчасно на існуючі легальні полігони, а виявиться на нелегальних", - заявив Крикун.

Він додав, що це призведе не лише до завдання збитків бюджету столиці, а й погано вплине на екологію.

"Нині завод вживає всіх заходів для перешкоджання поширенню неприємних запахів за межі бункера складування відходів. Завдяки цьому концентрація забруднюючих речовин в димових газах відповідає вимогам українського законодавства та умовам дозволу на викиди", - розповіли у "Київенерго".

Компанія також звернула увагу влади Києва на невиконання зобов'язань перевізниками твердих побутових відходів по завантаженню заводу "Енергія".

"Затверджені ліміти по завантаженню складають 21 тис. т, завантаженість заводу становить приблизно 50%", - наголосили в енергокомпанії.

Згідно з проектом, вартість робіт з впровадження системи хімічного очищення димових газів на заводі "Енергія" становить приблизно 140 мільйонів гривень. Терміни впровадження хімічного очищення на 4-х котлоагрегатах складають 18 місяців.

При проектуванні заводу система хімзахисту була не була закладена. З цією метою КМДА 29 грудня 2011 року видала розпорядження про розробку проектної документації для впровадження системи хімочищення.

Головне управління комунального господарства КМДА виступило замовником проекту.

У 2011-2012 році ТОВ ВКФ "Екопрон-Юг" був розроблений проект, стадія "П". У серпні 2012 року проект отримав позитивний висновок від ДП "Укрдержбудекспертиза".

ПАТ "Київенерго" з грудня 2011 року входить в ДТЕК, яка в свою чергу входить до групи СКМ олігарха Ріната Ахметова. ДТЕК за 450,5 мільйона гривень придбав держпакет акцій компанії і довів свою частку в "Київенерго" до 72,33%; НАК "Енергетична компанія України" належить 25% +1 акція компанії.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ