Київ хоче закупити 100 тисяч тонн мазуту, щоб гріти киян взимку


Київська адміністрація має намір закупити додатково 100 тисяч тонн мазуту для забезпечення безперебійного проходження зимового періоду.

Про це 23 вересня сказав депутат Київради від фракція "УДАР-Солідарність", голова комісії з питань ЖКГ Олександр Клюс, повідомляють "Українські новини".

За його словами, компанія "Київенерго" зараз активно співпрацює з Кабінетом міністрів, щоб столиця додатково отримала 100 тисяч тонн мазуту.

""Київенерго" зараз співпрацює з Кабінетом міністрів, щоб Київ додатково отримав 100 тисяч тонн мазуту до 52 тисяч, які є в наявності. Це дасть змогу, при повній відсутності газової складової, 20 днів при лютих морозах виключно за рахунок цього опалювати житлові будинки", - сказав Клюс.

Зараз, відзначив депутат, проводяться технічні розрахунки, щоб у разі потреби перейти на альтернативні джерела.

Крім того, депутат зазначив, що економія газу, яку місто отримало за рахунок масових відключень гарячого водопостачання, становила 4 дні опалювального періоду.

Разом з тим Клюс повідомив, що в середньому по Києву готовність до зимового періоду становить приблизно 85%.

Раніше застіпник глови КМДА Петро Пантелеєв заявляв, що станом на 1 вересня у Києва є невеликі запаси мазуту – лише 50 тисяч тонн на сховищах ТЕЦ 5 і ТЕЦ 6.

"Загрози зупинки ТЕЦ взимку немає. Ситуація з забезпеченням вугіллям нормальна. А от мазуту не вистачає. Він дуже дорогий. Сьогодні не вистачає 6-8 мільярдів гривень", - сказав тоді чиновник.  

Як відомо, 14 липня "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго. Таке рішення було прийнято через припинення газопостачання з Росії. Поставки газу з Російської Федерації припинилися з 16 червня.

Після цього у Києві почали відключати гарячу воду, з метою економії газу для обігріву квартир взимку. 

29 липня мер Києва Віталій Кличко заявив, що опалювальний сезон у столиці буде складним. Зокрема, температуру у будинках доведеться понизити на кілька градусів.

Також мер попередив киян, що доведеться економити не лише газ, а й електроенергію.

3 вересня "Київенерго" попередила, що може обмежити електропостачання столичним жителям і закликала киян економити світло.

Міська влада планує збільшити тривалість зимових канікул до 1,5 місяця, щоб зекономити на опаленні.   

Як відомо, у вересні "Нафтогаз України" заявив, що готовий відновити газопостачання компанії "Київенерго", якщо Рінат Ахметов погасить накопичені борги за спожитий газ.

Раніше заступник глови КМДА Петро Пантелеєв відвітував, що станом на 1 вересня підготовчі роботи у столиці до осінньо-зимового періоду виконані на 80%.

Також він обіцяв, що до 7 вересня 80% будинків будуть забезпечені гарячою водою. 

Станом на 22 вересня без гарячого водопостачання залишалися 34,3% киян.

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ