Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/542105b7b9dae/
Українська правда
Київ

Біженці не поспішають офіційно працювати, хоча вакансії є – КМДА

23.09.2014  08:31


Фото "Сегодня"

Столична влада констатує, що переселенці зі сходу країни не поспішають офіційно працевлаштовуватися в столиці, незважаючи на велику кількість вакансій.

Про це заявив директор Департаменту промисловості і розвитку підприємництва КМДА Максим Кузьменко, повідомляє сайт мерії.

"Можливості знайти роботу для людей, які шукають прихисток у Києві, повірте, є. Інша справа, що більшість приїжджих все ж не поспішає офіційно працевлаштовуватися – хтось має на що жити, хтось вірить, що вже скоро повернеться додому – існує маса причин, чого люди не працюють, і це їхнє право", - сказав чиновник.

За його словами, загалом у Києві відкрито понад 7300 вакансій.  

"У промислових підприємствах нараховується понад 370 вакансій, найбільше затребувані спеціалісти у держструктури – 3200 вакансій із середньою заробітною платою близько 4000 гривень, робітники – 3000 вакансій, середня зарплата – 3000 гривень, без кваліфікації – майже 1000 осіб з можливою оплатою майже 2000 гривень", - розповів Кузьменко.

Також, за його словами, дуже багато роботи на ринках.

"На столичних ринках налічується достатньо вільних торгових місць. Люди, які були підприємцями чи займалися торгівлею, зможуть продовжити свою роботу тут", - додав чиновник.

За словами Кузьменка, щотижня всі інстанції, що залучені до допомоги переселенцям, – представники МНС, Центру зайнятості, громадських організацій – підтримують та консультують біженців.

За офіційними даними Київського центру зайнятості, з часу окупації Криму в столичні центри зайнятості звернулося 3 тисячі 122 особи (Крим та Севастополь – 598 людей, Донецька область – 1234, Луганська – 1290).

При цьому, за словами експертів, біженців прибуло у рази більше.

Як відомо, 10 вересня в мерії повідомили, що у Києві проживає від 40 до 60 тисяч вимушених переселенців з Криму та сходу країни.

Станом на 16 липня до київського центру з вирішення питань, пов'язаних із розміщенням біженців з Криму та Сходу України звернулися понад 10 тисяч 313 осіб.

Тоді перший заступник голови Київської держадміністрації Ігор Ніконов заявив, що "Київ не безрозмірний", тому влада Києва радить переселенцям з конфліктних зон переселятися не лише у столицю, а й в інші регіони України.

24 липня губернатор Київщини Володимир Шандра заявив, що деякі переселенці не бажають працювати, що ускладнює їх адаптацію в нових умовах.

Станом на 29 серпня Київська область зареєструвала близько 17 тисяч вимушених переселенців з анексованого Росією Криму, а також Донецької й Луганської областей.

Загалом же з зони АТО та Криму у інші області України виїхали більше 107 тисяч переселенців.

Українська правда. Київ   

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.