У Києві боротися з незаконними ларьками будуть через інтернет


Департамент містобудування та архітектури презентував роботу інтернет-порталу щодо укладання договорів пайової участі власниками тимчасових споруд.

Про це заявив заступник директора Департаменту Андрій Вавриш, повідомляє сайт КМДА.

За його словами, на порталі підприємці зможуть подавати заявки щодо сплати пайової участі навіть вдома, а кияни бачитимуть, чи законно встановлені тимчасові споруди.

Чиновник додав, що зникнуть черги та очікування дозвільних документів упродовж 21 дня, як це було досі.

"Відтепер достатньо буде витратити 15 хвилин роботи за комп’ютером, а за 5 днів – забрати вже підписані оригінали документів у дозвільному центрі. За цей час підприємець повинен сплатити пайову участь (внесок). Будь-який вплив людського фактору буде виключено", – зазначив Вавриш.

Оформити документи зможуть тільки ті власники тимчасових споруд, які були встановлені не пізніше квітня 2013 року. Саме тоді було відзнято ортофотоплан (аерофотозйомка з чіткою геоприв’язкою), на якому чітко видно всі існуючі на той час МАФи.

Окрім нововстановлених кіосків, не матимуть змоги сплачувати пайову участь власники й тих споруд, які розташовані ближче 20-ти метрів від входів/виходів зі станцій метро та підземних переходів.

"Подача документів через портал – це підтвердження бажання власників працювати чесно та прозоро. Якщо підприємці надаватимуть недостовірні відомості про тимчасові споруди, це суттєво знизить їхні шанси на отримання паспорту прив’язки строком на 3 роки", – сказав Вавриш.

Як відомо, попри обіцянки Кличка очистити Київ від МАФів за 3 місяці роботи в мерії зробити це йому не вдалося. 

Кіоски, які показово демонтують комунальники, за кілька днів повертаються на звичні місця. Так, зокрема, відбулося біля метро "Арсенальна".Повернулися торговці і на метро "Чернігівська" та "Палац Україна". 

Низка демонтованих у центрі ларьків переїхали на столичні пляжі. 

Як повідомлялося, після призначення мером столиці Кличко заявив, що хаотична торгівля має бути припинена, а ті, хто "кришує" такий бізнес – покарані. 

Згодом мер києва заявив, що ларьки у столиці кришує міліція, прокуратура та районні чиновники.

У свою чергу голова КМДА Володимир Бондаренко відзначив, що народні депутати від партії "УДАР" мають по 500 і більше кіосків у столиці.

За словами екс-депутата Київради Олексія Давиденка, власники столичних ларьків щомісячно сплачують близько 5 мільйонів доларів у кишені прокурорів і міліціонерів, які їх "кришують".

Після цього Кличко заявив, що має намір вивести з тіні кошти, які власники кіосків сплачують у кишені прокурорам і міліціонерам за "кришування".

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ