Новий генплан Києва до 2025 року покликаний вирішити низку проблем, з якими не справляється діючий генплан-2020, та скасувати незаконні землевідведення у зелених зонах.
Про це у колонці автора для "Української правди. Київ" пише головний архітектор Києва Сергій Целовальник.
"Новий генплан повертає Києву 1217 га резервних земель для створення зелених зон загального користування та 316 га резервних земель для створення високо інноваційних індустріальних парків. Виявлено понад 40 рішень, які необхідно скасувати на основі затвердженого нового генплан", - пише Целовальник.
За новим генпланом у місті буде створено 44 нових парки, 433 нових сквери, 417 буферних парків на основі лісопарків, прилеглих до житлових мікрорайонів.
"Планується збільшення зелених зон загального користування на 2285 га. Крім того, планується розширення території Нацпарку "Голосіївський" до 12 685 га з включенням території Біличанського лісу площею 6462,62га, створення нових природно-заповідних об’єктів "Броварський пра-ліс", Урочище "Кильнище", озеро Редькине тощо", - пише Целовальник.
Також Генплан враховує реалістичний демографічний прогноз і блокує невиправлене розширення території міста. (Генплан-2020 передбачав розширення території міста на 64 тисячі га (в 1,8 разу) з включенням у міську межу 28 населених пунктів).
"Новий генплан розроблений у фактично узгодженій межі міста. Виявлено також землі, поки не включені в міську межу, які розглядаються як резервні для розміщення: загального для Києва та області водозабору (острів Великий); будівництва мікрорайонів соціального та доступного житла (Осокорки Південні)". – пише Целовальник.
За його словами, новий Генплан передбачає спільний розвиток міста з областю. Зокрема, будівництво спільних підприємств, ділових центрів, сміттєспалювальних і 4 сміттєпереробних заводів тощо.
Разом з тим він покликаний покращити транспортне сполучення у місті завдяки будівництву чотирьох хордових магістралей, оптимізація схеми руху у місті, розвиток легкого метро на основі міської електрички, ліквідувати диспропорції між місцем проживання і місцем роботи.
Новий генплан заблокує будівництво в історичному центрі, натомість зводитиме житло на місці покинутих заводів, складських цехів, пустищ.
"Виявлені територіальні ресурси загальною площею 8 093 га, які дозволяють розмістити 28,5 млн. кв. м. житла з об’єктами соціальної сфери, нові зелені зони, транспортні магістралі", - пише Целовальник.
Зокрема, за словами архітектора, заплановано щороку будувати до 300 тис. кв. м "соціального житла" та провести комплексну реконструкцію кварталів панельних 5-поверхівок обсягом 8 млн. кв. м.
Українська правда. Київ
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |