На новій розв’язці на Поштовій площі облаштують 8 велосмуг, однак не всі вони будуть безпечними для любителів двоколісного транспорту.
Про це повідомляє Асоціація велосипедистів Києва.
"Останній місяць Асоціація велосипедистів Києва щотижня зустрічалася з проектувальниками та будівельниками, аби продумати схеми руху велосипедистів. Результат переговорів є компромісом і не вирішує проблем велосипедистів повністю, але деякі проїзди стали безпечнішими", - відзначили в АВК.
За даними активістів, велосипедисти зможуть безпечно проїжджати по 4 з 8 напрямків, і ще 2 напрямки є неоднозначними.
![]() |
Активісти відстояли своє право на зручні велосмуги |
Зокрема, велосмуга з’являться на частині Набережного шосе та Боричевому узвозі влаштують. Вона матиме європейську ширину 1,85 м і з по-німецьки винесену вперед стоп-лінію.
Однак ця смуга вирішить проблему лише одного перехрестя: виїзд з Боричевого узвозу ліворуч на Володимирський узвіз. Крім того, на велосмузі можуть паркуватися автомобілі готелю "Фермонт", які не захочуть заїжджати на парковку біля самого готелю.
По набережній влаштують двосторонню велопішохідну зону.
![]() |
Дістатися на неї з Набережно-Хрещатицької можна буде по наземному велопереїзду біля Спасської. А ті, хто спускаються з Нового Гаванського моста, зможуть проїхати по рампах через тунель до набережної (без сходів і навіть з освітленням).
"Але є мінус: назад на проїзну частину набережної можна лише через підземний перехід зі сходами біля пам’ятника Магдебурзькому праву (без жодного пандуса, на жаль)", - відзначили в АВК.
"Зручними для велосипедистів лишаються напрямки Володимирський узвіз – естакада – Набережна в бік Оболоні (лише праві повороти, немає перетинів з автомобільним потоком), і Сагайдачного – Володимирський узвіз (рух прямо, немає поворотів і перетинів)", - додали велосипедисти.
![]() |
Також можна буде більш-менш зручно заїхати з Володимирського узвозу на пішохідну зону Поштової, аби їхати в бік Пішохідного моста.
Однак, в АВК наголошують, що є низка значних мінусів, які неможливо виправити.
"При русі з Оболоні в бік Пішохідного моста доведеться щонайменше один раз іти по сходах. Також незрозуміло, як має рухатися велосипедист по самій пішохідній зоні, адже концентричні бордюри не сприятимуть безпечному і зрозумілому велоруху", - йдеться в повідомленні.
Небезпечним для велосипедистів лишається напрямок Володимирський узвіз – Сагайдачного: він ніяк не буде убезпечений, і велосипедистам доведеться перелаштовуватися у третю смугу, аби проїхати перехрестя прямо.
Виїхати з пішохідної зони на набережну буде також неможливо: велосипед доведеться вести в руках широкими крутими сходами по обидва боки від Річкового вокзалу (там обладнають поздовжні рейки для велосипеда).
"З одного боку працюватиме ліфт, але схоже, до нього буде стояти черга – такими сходами навряд чи хтось захоче підніматися", - відзначають в АВК.
Широкої рампи замість кафе "Вітрило" на південь від Річкового порту теж не буде – не вдалося домовитися з власниками закинутого кафе.
"Проїхати Поштовою площею на велосипеді, без долання сходів, можна у більшості напрямків. Але треба знати хитрі ходи, заздалегідь перелаштовуватися, лякати пішоходів, а в деяких місцях рухатися зі швидкісним потоком автомобілів. Якщо ж останнє не влаштовує – тоді у половині напрямків на велосипедистів чекають по кілька сходів", - підсумували в асоціації.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |