У Києві розпочав роботу перший модельний офіс з надання адміністративних послуг, де прийом документів забере не більше 10 хвилин.
Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє сайт міністерства.
"У модельному офісі ми розподілили роботу всіх співробітників за принципом фронт- та бек -офісів. Співробітники фронт-офісу спілкуватимуться безпосередньо з громадянами, прийматимуть документи, видаватимуть готові документи та консультуватимуть", - зазначив міністр.
За його словами, у фронт-офісі працюватимуть менеджери черги, які зустрінуть клієнтів, з’ясують суть їхніх проблем, і направлять їх до операторів, які займаються цими питаннями. Оператори прийматимуть документи та самостійно заповнюватимуть усі необхідні форми.
"Ми прибираємо будь-які заяви, які має заповнювати громадянин. Клієнту достатньо прийти з усіма необхідними документами та передати їх оператору. Він внесе усі дані в програму і роздрукує сформований програмою бланк. Громадянину залишиться лише перевірити правильність даних та підписати документ", - розповів Петренко.
"Далі в електронному вигляді заповнений бланк передадуть до бек-офісу, де його отримує вільний реєстратор шляхом випадкового вибору", - розповів очільник Мін’юсту.
Якщо ж у клієнта виникнуть питання щодо необхідних документів чи процедур, менеджери черги направлять їх до співробітників, які нададуть усю необхідну інформацію.
За словами Петренка, строк обробки документів зменшиться у кілька разів.
"Тестові випробування роботи нового відділення продемонстрували, що час, який витрачається оператором для прийому документів на реєстрацію квартири, становить близько 10 хвилин. Тоді як раніше ця процедура забирала 40 хвилин у кращому випадку", - зазначив міністр.
Він також повідомив, що у фронт-офісі буде розподілено функції прийому та видачі документів. Адже тим, хто прийшов забрати папери, доводиться стояти у загальній черзі, хоча процес видачі займає усього кілька хвилин.
Працівники бек-офісу не мають жодного контакту зі споживачами послуг. Вони отримують уже відскановані документи і, розглянувши їх, приймають рішення про вчинення тієї чи іншої реєстраційної дії.
"Розподіл на фронт- і бек-офіс є важливим кроком у боротьбі з корупцією. Людина, яка приймає документи, не приймає рішення. А співробітник бек-офісу не має контакту із споживачем. Це ліквідовує можливість клієнта та виконавця домовитися про вчинення тієї чи іншої адміністративної дії за окрему плату", - наголосив Петренко.
У вересні за підсумками роботи пілотного проекту запрацюють реєстраційні служби і центри надання адмінпослуг по всій Україні.
Нове відділення реєстраційної служби відкрилося за адресою вул. Народного ополчення, 1.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |