Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/53cd44beeaccc/
Українська правда
Київ

За намети на Майдані порушили справу проти міліції і мерії

21.07.2014  19:50


Фото politikus.ru

Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом бездіяльності посадовців столичної міліції та КМДА, які не вжили заходів для розблокування Майдану Незалежності та захоплених адмінбудівель у центрі Києва

Як повідомляє столична прокуратура, кримінальне провадження відкрито за ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

"Попри неодноразові публічні звернення генерального прокурора та прокурора Києва на адресу працівників київської міліції та КМДА, ситуація в центрі столиці залишається незмінною: блокується рух транспорту, вчиняються безлади, напади на людей, інші тяжкі злочини", йдеться в повідомленні.

Зокрема, широкого розголосу набула подія, що сталася 18 липня на Майдані Незалежності, коли в результаті вибуху невстановленого пристрою мешканець наметового містечка отримав осколкові поранення та був госпіталізований.

"Вочевидь, до таких наслідків призвело безвідповідальне ставлення до службових обов’язків як правоохоронців, так і місцевих чиновників", - зазначив прокурор Києва Сергій Юлдашев.

Зараз у кримінальному провадженні встановлюють коло службових осіб, на яких безпосередньо покладено виконання обов’язків щодо охорони громадського порядку та забезпечення життєдіяльності міста, проводяться інші слідчі дії.

Хід досудового розслідування перебуває на особистому контролі прокурора Києва.

Як відомо, 9 липня генпрокурор Віталій Ярема просив МВС і СБУ зробити все для встановлення правопорядку в центрі Києва й звільнення адміністративних будівель, зайнятих протестувальниками "Майдану".

Він попереджав співробітників МВС і Київської міської держадміністрації про відповідальність за бездіяльність при виконанні його доручення.

Також Ярема вимагав від активістів негайно звільнити захоплені приміщення, оскільки в таких діях є склад злочину, покарання за який передбачено Кримінальним кодексом.

Генпрокурор зазначав, що якщо люди, які захопили приміщення, їх добровільно не звільнять, вони будуть виселені звідти, а якщо вони чинитимуть опір, то міліціонери матимуть право застосувати зброю або затримати порушників закону.

Станом на 15 липня прокурор Києва повідомляв, що 160 представників "Самооборони Майдану" та "Правого сектора" звільнили 7 адмінбудівель у центрі Києва без застосування сили, однак ще 12 адмінбудівель залишалися під контролем "самооборонців" (серед них - Жовтневий палац та Український дім).

Нещодавно прогулянка нічним Майданом завершилася для громадянина Франції полоном, а для громадянина України - розбитими обличчям і головою. 

Українська правда. Київ 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.