Кабмін має терміново поінформувати громадян і місцеву владу про реальну ситуацію з обсягами газу в державі та заходами, які планує вжити для недопущення критичної ситуації з виробництвом тепла.
Про це йдеться у зверненні мера Києва Віталія Кличка до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, повідомляє прес-офіс мера.
За словами Кличка, Київська адміністрація отримала термінове доручення міністра енергетики Юрія Продана керівникам окремих енергокомпаній та ТЕЦ про обмеження споживання природного газу з метою економії.
"У документі йдеться про обмеження обсягів постачання і споживання природного газу для виробництва теплової енергії для наступних підприємств: ПАТ "Київенерго" ТЕЦ-5 - обмежити до 480 тисяч м куб на добу, ТЕЦ-6 – до 48 тисяч кубометрів. "ПАТ Харківська ТЕЦ-5" - 0, КП "Харківські теплові мережі (ТЕЦ-3) – 0," - йдеться у зверненні мера.
Кличко додав, що влада в містах України та громадяни держави повинні знати про реальний стан справ із забезпеченням енергоносіями.
"Щоб упередити катастрофу і визначити шляхи вирішення ситуації, органи місцевої влади повинні мати повну і об'єктивну інформацію про заходи, які планує уряд, зокрема, щодо альтернативних поставок газу в Україну (наприклад, реверс з Європи) та заміщення газу на альтернативні види палива", - підкреслив мер столиці.
"Ми не можемо залишити киян та мешканців інших міст без гарячої води. Тим більше, що попереду зима, і згодом може постати питання і про тепло в будинках", - наголосив Кличко.
Він зазначив, що київська влада розроблятиме заходи для недопущення критичної ситуації з виробленням тепла в столиці і шукатиме альтернативні шляхи забезпечення киян гарячою водою.
Як відомо, раніше Кличко попередив киян, що осінній період у столиці буде непростий: доведеться економити, як природний газ, так і електроенергію.
Як відомо, "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго, які продовжують накопичувати борги за спожите паливо.
10 липня "Київенерго" погасило третину боргу перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ, заплативши 766 мільйонів гривень.
14 липня "Київенерго" перерахувала НАК "Нафтогаз України" 35 мільйонів гривень за спожитий газ.
З 23 червня у заручниках ситуації залишаються 754 будинки Києва. Їм "Київенерго" відключила гарячу воду через борги ЖЕКів. Мовляв, через великі борги ЖЕКів "Київенерго" не може розрахуватися зі своїми боргами.
При цьому вирішення цієї проблеми "Київенерго" переклала на плечі сумлінних платників за компослуги.
За час відсутності у киян гарячої води столичним жителям нараховують більшу плату за газ. Це пояснюють тим, що люди нібито газом гріють воду.
Як відомо, за даними Київської адміністрації, кияни у повному обсязі сплачують за комунальні послуги.
Варто також відзначити, що традиційно воду у столиці недогрівають до норми, мінімум на десяток градусів.
24 червня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покласти край ганебному відключенню води влітку.
Як відомо, з 1 липня у Києві гаряча вода подорожчала більш ніж на 70%, а холодна - на 130%.
Українська правда. Київ
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |