У Київській адміністрації ще не підрахували збитків, завданих негодою у столиці.
Про це на прес-конференції 26 березня заявив перший заступник голови КМДА Мазурчак, пише Тиждень.ua.
"До ліквідації (наслідків негоди) ще далеко. Коли ліквідують, тоді оголосимо", – заявив чиновник.
До того ж, він не знає, з якого бюджету буде оплачуватись робота з ліквідації наслідків негоди.
"Київ і 13 регіонів України постраждали від негоди. Київ найбільше. Це державна надзвичайна ситуація, тому частина витрат має лягти на державний бюджет", – сказав Мазурчак.
Зокрема, на його думку, з державного бюджету має бути оплачена залучена до прибирання снігу стороння техніка, якої на сьогодні залучено більше 200 одиниць.
На запитання, коли ж чекати повної ліквідації наслідків негоди, Мазурчак відповів:
"У квітні місяці снігу не буде. Життєдіяльність міста буде покращуватись з кожним днем".
Як відомо, через сильний снігопад, що розпочався 22 березня, столиця стояла у заторах, люди не могли дістатися додому по 6-10 годин. Багато столичних мешканців залишали машини в місті й не могли їх потім відкопати.
Комунальні служби й Держслужба з надзвичайних ситуацій не справлялися з розчищенням доріг і визволенням людей, що застрягли.
Влада назвала це стихійним лихом, рекомендувала не користуватися особистим транспортом і по можливості залишатися вдома, а понеділок у Києві й області оголосили вихідним.
У неділю Попов заявив, що життя в Києві "стабілізовано". Його слова викликали бурхливу реакцію в соцмережах.
Водночас прем’єр Микола Азарова оцінив роботу київської влади з ліквідації наслідків снігопадів як незадовільну.
25 березня Попов звітував, що місто справляється з ліквідацією наслідків негоди і запевняв, що громадський транспорт у столиці до ранку 26 березня буде працювати в нормальному режимі.
Крім того, 25 березня ввечері у мерії прозвітували, що розчистили три чверті столичні дороги.
Однак, попри те, що понеділок було оголошене вихідним днем у столиці, станом на ранок 26 березня влада так не подолала наслідки снігопаду.
Станом на 10 ранку вівторка у Києві спостерігалися десятибальні затори, багато людей добиралися на роботу пішки. Тротуари на більшості вулиць залишалися нерозчищеними.