29 зі 193 заказників Київської області роздані під забудову.
Про це завили експерти Національного екологічного центру, дослідивши публічну кадастрову карту України.
"Нещодавно в Інтернеті була офіційно оприлюднена карта державного земельного кадастру, що відкрило нові можливості для аналізу ситуації у заповідній справі України. Першим враженням природоохоронців стала значна кількість земельних ділянок, наданих на природно-заповідних територіях", - відзначили активісти.
За словами заступника голови НЕЦУ Олексія Василюка, значна частина заказників "Межигірсько-Пуща-Водицький", "Козинський", "Заплавний", "Копачівський", "Обухівський", "Ворзельський", "Урочище Кірикове", "Гора Козинська", "Щербанівський", "Копачівські схили", "Юрівський", "Мутвицький", "Урочище Безодня", "Жуків хутір", "Пірнівський" та інших, дендропарку "Олександрія", парків-памяток садово-паркового мистецтва "Кагарлицький", "Томилівський" і "П’ятигірський" та інші – роздано під будівництво.
"До прикладу, ділянки, надані у ландшафтному заказнику "Гора Козинська", становлять 2/3 його площі, а пам’ятка природи "Хвощ великий" розділена на ділянки під забудову повністю", - наголосив Василюк.
На думку природоохоронців, кожне з виявлених порушень повинно бути припинене.
"Зробити це можна шляхом відміни рішень про надання ділянок в заказниках та покарання винних у прийнятті цих рішень та наданні погоджень на кожне з таких землевідведень", - наголосили в НЕЦУ.
Звіт про виявлені порушення екологи надіслали до СБУ, Генпрокуратури та опозиційних сил Верховної Ради.