У провулку Десятинному руйнують старовинний будинок. ФОТО



Невідомі особи 11 листопада взялися руйнувати дах будинку по провулку Десятинному, 5, який знаходиться на території двох заповідників – "Софія Київська" і "Стародавній Київ". 

За словами місцевих мешканців, на місці цього будинку планується звести житлово-офісний комплекс з підземним паркінгом, повідомив активіст громадської організації "Збережи старий Київ" Ігор Луценко.

"Люди зняли металеве покриття з даху і почали розбирати дерев’яну основу та крокви. Це все простояло більше 150 років, а тепер вивозиться в невідомому напрямку", - сказала місцева жителька Діна Герцрікен.

За її словами, в жовтні тут проклали теплотрасу з трубами великого діаметру та з великим тепловим навантаженням.

"Це свідчить про наміри будівництва велетенського будинку, який своїми об’ємами пригнітить всю навколишню існуючу історичну забудову", - стверджує Герцрікен.

 

"Незважаючи на відсутність дозволу на початок будівництва, воно вже фактично почалося. Крім прокладання теплотраси та руйнування даху, було також зрізано багаторічні дерева", - додала вона.

Активізацію діяльності з руйнування будинку мешканці пов’язують із своїми численними зверненнями до державних органів. Вони писали до президента, прем’єр-міністра, міністра культури, інспекцію архітектурно-будівельного контролю, управління охорони культурної спадщини.

 

"Ми хочемо, щоб рішення Київради були скасовані і будинки повернуті в комунальну власність міста. Адже таке будівництво на Старокиївській горі є актом вандалізму і зганьбить на багато років державу Україна та її керівництво в очах всього цивілізованого світу", - стверджують мешканці.

Як відомо, будинки по провулку Десятинному, 3 та 5 були передані у 2002 році Українській православній церкві Київського патріархату для експлуатації й обслуговування адміністративних і господарських приміщень.  

Але указом Черновецького в 2007 році цільове призначення земельної ділянки було змінено і дано дозвіл на проектування та будівництво комплексу будівель адміністративного, житлового та господарського призначення з підземним паркінгом.

Однак, так як будинки знаходяться на території заповідників, то дозвіл на забудову відповідно до чинного законодавства має надати Верховна Рада. Також повинні пройти громадські слухання.

До того ж на місці планованого підземного паркінгу знаходиться пам’ятка історії державного значення  - фундаменти палацу князя Володимира – хрестителя Русі.

Фото Катерини Цибенко

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ