У Києві знищили чергову пам'ятку. ФОТО



У центра столиці, неподалік від НСК "Олімпійський" зруйнували пам'ятку архітектори модерну, що на вулиці Горького, 44.

Як повідомляють "Коментарі", знесла історичну будівлю компанія "Орга".

Роботи почалися ще 6 жовтня, а вже 8 жовтня від будівлі лишився лише невеликий "огризок".

Як відомо, ділянку під зазначеною будівлею в квітні 1999 року Київрада передала в оренду на 49 років АТЗТ "ЕДЕМ і К" з формулюванням "для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі".

 

Однак у червні 2007 року будівлю купило ТОВ "Будінвест-капітал". У зв'язку з цим у серпні 2008 року з’явилося ще одне рішення міськради – про передачу ділянки під будівлею в оренду на 10 років зазначеній компанії, однак з іншим формулюванням: "для реконструкції та будівництва торговельно-офісного центру з подальшою експлуатацією та обслуговуванням".

Нарешті, своїм третім рішенням Київрада в грудні 2011 року продала цю ділянку ТОВ "Будінвест-капітал" за 12 мільйонів 312 тисяч гривень знову з новим формулюванням: "для реконструкції торговельно-офісного центру з подальшою експлуатацією та обслуговуванням".

 

Під усіма документами стоять підписи Олександра Омельченка, Леоніда Черновецького, Галини Гереги.

Як відомо, будівля на Горького, 44 була побудована за проектом відомого інженера-будівельника Трахтенберга в стилі модерн на початку ХХ століття. П'ятиповерховий прибутковий будинок призначався для двох цілей: південна секція використовувалася як житлові приміщення, тоді  як у північній секції містилося приватне жіноче комерційне училище Володкевич.

 

У декоративному оформленні фасаду виділявся кадуцей – жезл бога Меркурія, який повторюється п'ять разів між третім і четвертим поверхами. Цей елемент вважається символом торгівлі.

За радянських часів будинок використовувався як житловий.

Такою була будівля раніше. Фото з Facebook

Розпорядженням Київської адміністрації від 2 березня 1999 року № 302 будівля була внесена до переліку пам'яток архітектури місцевого значення під охоронним номером 293. Однак наказом міністерства культури і туризму № 1328/0/16-0 від 30 грудня 2010 року вона визнана такою, що не підлягає занесенню до Держреєстру пам'яток архітектури.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ