У столиці стартував перший Міжнародний фестиваль сучасної скульптури.
Основний проект Kyiv Sculpture Project 2012 представляє роботи 15 молодих художників з 6 країн: Австралії, Великобританії, Нідерландів, Польщі, Росії та Україні. Учасники першого фестивалю були відібрані експертною радою на конкурсній основі.
Заявки на конкурс, який проходив з жовтня 2011-го по лютий 2012-го року, подали 297 митців з 39 країн світу. Тепер результати цього відбору можна подивитися в Національному ботанічному саду імені Гришка до 2 липня 2012 року.
Крім того, у Facebook проходить голосування за приз глядацьких симпатій. Переможець, який за підсумками голосування набере більшу кількість like-ів, отримає винагороду у розмірі 2 тисячі євро.
1. "Крапля роси" української майстрині Катерини Бучацької
Скло, пластик, алюмінування |
Робота демонструє стурбованість художниці, викликану постійною мінливістю природи, яка переживає процес регенерації.
2. Робота "Великі сфери" Рейчел Картер, Великобританія
Вербові гілки, сталевий дріт |
На думку художниці, природа створює прекрасні плавні форми. Саме такі форми Рейчел і відтворює у своїх художніх об'єктах за допомогою улюблених матеріалів - верби і м'якої сталі.
3. Робота "Мушля" Жанни Кадирової, Україна
Черепиці, арматурний каркас |
Кадирова створює своєрідний пам'ятник молюску, дивовижної істоти, яка у відповідь на будь-який подразник зовнішнього світу закриває стулки свого "будиночка" і ховається від небезпеки.
Завдяки цій властивості молюски переживають будь-які негаразди і катаклізми в природі. У сучасному мегаполісі людина часто приймає навички молюска і так само реагує на події, що відбуваються навколо неї.
4. Робота "Роза вітрів" Олексія Золотарьова, Україна
Чорний метал, залізобетон |
Олексій звільняє відому діаграму від практичного значення і надає їй цікавого пластичного рішення - напівабстрактної форми, що гармонує з навколишнім середовищем ботанічного саду.
5. Робота "За столом: чи зручно сидіти?" Саллі Кідалла, Австралія
Меблі, зерна пшениці, пластик, компост, мішковина |
Кожен предмет з цього дивного меблевого гарнітура художник накриває пластиковим пакетом, тим самим створюючи всередині свого роду мікросередовище, некомфортне для життя.
У залежності від природних умов трава всередині цих пластикових мішків буде гинути швидше або повільніше, демонструючи сучасну ідею натюрморту. А в історії мистецтва натюрморт, як відомо, завжди уособлював плинність буття.
6. Робота "Покинута стоянка корпоративних кочівників", Олексій Сай, Україна
Металева арматура, гіпсокартон, оргтехніка, побутові предмети |
Автор розвиває улюблену тему своєї творчості - рутину офісного життя - і в черговий раз знаходить неймовірно точну метафору для демонстрації особливостей субкультури великих корпорацій.
Сай реконструює робоче місце сучасного офісного працівника в житло первісного кочівника. Цією метафорою художник натякає, що корпоративні співробітники є лише тимчасовою спільнотою людей, не прив'язаних до певного середовища і готових в будь-який момент з легкістю покинути своє звичне місце в пошуках кращого життя.
7. Робота "Місячний" Каріна ван дер Молена, Нідерланди
Сіно, дріт, сітка, сталевий кабель |
У своїй творчості Карін ван дер Молен звертається до теми втручання людини в природу, адже людина - це єдина істота, яка не просто живе за законами природи, але й може їх свідомо досліджувати і використовувати.
8. Робота "Закони природи", групи "ubik.", Україна
Глина, барвник |
Група "ubik." пропонує поглянути на новітні технологічні об'єкти, як на реліктові залишки цивілізації.
Проект наводить на думку, що людина і побічні продукти його життєдіяльності є лише тимчасовими "гостями" на планеті Земля, яка існувала до нас і, очевидно, буде існувати і далі.
9. Робота "Структура світла" Анни Надуди, Україна
Пофарбована сталь |
10. Робота "LOVE" групи Pprofessors, Росія
Чорний метал, фарба |
Об'єкт є реплікою всесвітньо відомої роботи американського художника Роберта Індіани, встановленої в 1964 році в Нью-Йорку.
11. Робота "Каміння основи" Добрині Іванова, Україна
Нержавіюча сталь |
Завдяки оптичній грі з простором, художник створює в середовищі додатковий віртуальний вимір, поряд з яким глядач уже майже не відчуває, що є мистецтвом, а що дійсно реально.
12. Робота "Зіркова куля" Колін Роуз
Нержавіюча сталь |
Скульптура пропонує багатогранний погляд на всесвіт як на форму, яка об'єднує елементарні частинки з нескінченним простором.
13. Робота "Флагшток" Каміли Шейнох, Польща
Чорний метал, фарба |
Прапор завжди символізував почуття гордості за приналежність до рідної країни, а флагшток уособлював державні інститути, які зазвичай асоціюються з чіткими правилами і жорсткими обмеженнями.
14. Робота "Явище" Степана Рябченко, Україна
Листовий метал, фарба |
За описом святого, появі Богородиці передувало сходження нематеріального вогню. Степан присвятив свою роботу цій події і назвав її "Явище".
15. Робота "Гудзик" групи "Grevis", Україна
"Гудзик" групи "GREVIS" - це ностальгія за дитинством, втраченим родинним зв'язкам, що поглинула безодня інформаційного потоку.
"Українська правда. Життя" за матеріалами Facebook
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |