Героям Великої Вітчизняної видали ордери на квартири, але люди похилого віку другий рік не можуть заселитися в отримане житло.
Про це пише "Комсомольська правда", з посиланням на ветеранів, яких цинічно обдурили.
Два роки тому, до 65-річного ювілею Перемоги, Кабмін прийняв постанову виділити квартири київським ветеранам-інвалідам I групи, які стояли в черзі на житло. І в березні минулого року пенсіонерам урочисто вручили ордери.
Усе це навіть показали по телебаченню. Але показуха закінчилася – і про ветеранів забули. Багатоповерхівку на вулиці Леніна в Бортничах, куди повинні були заселити п'ять пенсіонерів із сім'ями, до цих пір не здали в експлуатацію, хоча вона готова на 95%.
"Коли нам давали ордери, то запевнили, що будинок повністю зданий і через місяць ми зможемо туди заїхати і жити. Коли ж ми прибули подивитися, виявилося, що багатоповерхівка не добудована!", - розповів 91-річний ветеран війни Олексій Яковенко.
Виявилося, замість того щоб купити ветеранам квартири в будинку, який вже зданий в експлуатацію, Головне управління житлового забезпечення КМДА інвестувало їх в споруджуваний будинок, оскільки так дешевше. Нині ж з'ясувалося, щоб здати будинок, потрібно вкласти ще чимало грошей.
"За інформацією забудовника, будинок буде зданий в третьому кварталі цього року", - повідомили в управлінні житлового забезпечення.
"Влада і забудовник тільки годують "сніданками", постійно змінюючи дату здачі будинку. Куди ми тільки не зверталися. В адміністрації президента сказали, що винна столична влада. Ті звинувачують забудовників, які в свою чергу нарікають на кризу. Скільки нам тут залишилося, але пожити по-людськи не дають", - сказав 87-річний ветеран Микола Потій.
У Головному управлінні житлового забезпечення пояснили, що вони не купили ветеранам готові квартири, бо тендер виграв забудовник з незакінченим будівництвом.
"Ми вибрали ці квартири, так як даний забудовник виграв тендер. Будинок повинні були ввести в експлуатацію ще навесні минулого року, коли ми виділили ордери на квартири. Але сталася затримка через проблеми з фінансуванням – здача будинку перенеслася", - пояснив начальник управління Володимир Денисенко.
Щоправда, аналітики переконані в іншому, мовляв, у міськадміністрації "існує будівельне лобі", тож найімовірніше, вони ж ініціювали те, щоб міська влада купили квартири у конкретного забудовника.
"Випадки, коли ветеранам обіцяють квартири, а замість цього дають ордери в недобудованому будинку, в Києві не поодинокі. Була ситуація, коли в будинку на вулиці Срібнокільська на Позняках виділили квартири депутатам Верховної Ради і ветеранам. Так в секції, де жили ветерани, не працював ліфт і не було газу, а пенсіонери просто на цеглинах готували їжу. А у депутатів все було гаразд", - розповів директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.
9 травня ветерани планували влаштувати мітинг під стінами столичної міськадміністрації. Коли київська влада дізналися про це, а також і те, що про будівництвом цікавиться преса, то негайно запропонували компромісне рішення: створили комісію, а ветеранам щотижня пообіцяли звітувати про виконану роботу.
"Секція "А", де ветерани мають квартири, буде здана до кінця липня. Ми все зробимо вчасно", - запевнив нас гендиректор компанії-забудовника Юрій Мацієвський.