Дітлахів у школах годують низькосортними продуктами



Фото new-time.ks.ua

Майже в усіх навчальних закладах виявлено використання неякісних продуктів, тендерні махінації та нецільові розтрати бюджетних коштів.

Такими є результати перевірки організації дитячого харчування в навчальних закладах, повідомив уповноважений із прав дитини при президенті України Юрій Павленко, пише Коммерсант-Украина.

"У дитячому раціоні переважали дешеві, низькосортні, низькокалорійні продукти. Належним чином не було організовано харчування дітей з хронічними захворюваннями, а продукти найчастіше використовувалися з вичерпаним терміном придатності, без необхідних сертифікатів та документів", - зазначив Павленко.

Він також повідомив, що незабаром будуть перевірені всі дитячі садки, інтернати та загальноосвітні заклади країни, яких в Україні налічується близько 36 тисяч.

За підсумками перевірки, середня вартість харчування однієї дитини в день в дитсадках склала 6-15 гривень, в школах - 3,50-8,20 гривень, в дитбудинках - 26-35 гривень, в школах-інтернатах - 30-45 гривень. Це в середньому 75% від норми. Наприклад, за середніми цінами торговельної мережі обласного центру, на харчування дитини у дитсадку має витрачатися не менш 18,6 гривень", - розповів Павленко.

За фактами виявленого було порушено 515 кримінальних справ, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4,2 тисяч працівників навчальних закладів і санітарних служб.

Дитячий омбудсмен зазначив, що факти, встановлені в результаті прокурорської перевірки, відрізняються від статистики Міносвіти: "Якщо Генпрокуратура вказує на численні порушення, то Міносвіти все підносить так, як ніби немає жодних порушень і небезпеки для життя і здоров'я дітей".

У Міносвіти пояснили, що організація дитячого харчування у державних навчальних закладах здійснюється за бюджетні кошти і покладається на "місцеві органи державної влади, міністерства і відомства, яким підпорядковані навчальні заклади, а також на керівників цих закладів".

"Відповідальність за якість продуктів лягає на організацію, що забезпечує харчування учнів, або керівника закладу, якщо працівники харчоблоку є у штатному розкладі", - уточнили в МОН.

У місцевих управліннях освіти впевнені, що якість харчування школярів безпосередньо залежить від коштів, виділених з бюджету.

"На харчування одного школяра у нас виділяється 7 гривень на день. Ця сума затверджується при прийнятті бюджету на сесії райради. На ці гроші школярі можуть отримати кашу, 50-грамову котлету, варений тертий буряк або варену моркву, чай або компот з пиріжком. Якщо не дадуть м'ясо, можуть дати мандарин", - повідомила завідуюча районним методичним центром освіти Києво-Святошинського району Київської області Лариса Швидка.  

Починаючи з жовтня, служба дитячого омбудсмена разом із Генеральною прокуратурою інспектували харчоблоки близько 3 тисяч дитячих садків, шкіл, інтернатів, дитячих будинків.

Українська правда. Життя

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ