Влада масово виганяє пресу з кіосків у центрі міста. МАФи з газетами демонтують відразу після припису на знесення – за один день.
Про це пише "Редакторський портал" з посиланням на власників і продавців ларьків "Союздруку".
За словами заступника директора ТОВ "Агентство Союздрук" Олексія Бабанського, ситуація, коли "людина приходить на роботу, а робочого місця нема" за останній рік стала класикою.
"Під егідою реконструкції до "Євро 2012", у нас знесли 16 кіосків у центрі міста – зокрема на Грушевського, Великій Васильківській, площі Льва Толстого, бульварі Лесі Українки. Нам довелося їх демонтувати й вивезти. Зараз реконструкція закінчена, але ніхто не квапиться наші кіоски повертати", - сказав він.
Бабанський додав, що в результаті таких дій влади без роботи залишилися 32 людини.
Про схожу проблему розповіла й директор ТОВ "Картель преса" Ольга Стадник. У них в 2011-му демонтовано 4 кіоски, і теж у центрі – два на вулиці Червоноармійської, два – на Контрактовій площі.
"На Червоноармійській нам сказали: замінюємо опори ліхтарів і покриття тротуару – забирайте кіоск. Ми забрали. Тепер там замість нас кіоск "Квіти", - сказала Стадник.
Попри те, що зносити кіоски з пресою забороняє постанова Верховної Ради, прийнята ще у квітні 2009 року, Стадник щотижня отримує кілька приписів на демонтаж.
До всього газетні кіоски змушують власників демонтувати своїми силами, адже якщо за це візьметься "Київблагоустрій", то кіоск опиниться на штрафмайданчику.
"Нам довелося їх самим демонтувати й вивезти. Уявіть 16 кіосків по 6,5 тисячі гривень за вивіз кожного", - побідкався Бабанський.
Але при цьому тактика добровільного демонтажу зіграла із пресою злий жарт. Кіоскер Галина Бардадим, яка вирішила таки боротися за свій улюблений кіоск на вулиці Грушевського, розповідає, як написала лист Януковичу, а одержала відповідь із Головного управління з благоустрою Київської адміністрації, на дії якого вона й скаржилася гарантові.
"Відповідь була дуже лаконічна: у листі перелічувалися назви законів і номери статей. Начебто я їх знаю. А внизу ма-а-ленька приписочка: "кіоск був знесений власником", мовляв, вони взагалі до цього ніякого стосунку не мають. Розумієте, який цинізм?", - обурилася кіоскер.
До слова, обходиться кіоск власникам далеко не дешево: оренда земельної ділянки – 300 гривень, плата за торговельний патент – 376 гривень, охорона й страхування – 380 гривень, транспортні послуги з доставки преси – 1200 гривень, банківське обслуговування (інкасація) – 210 гривень, вивіз сміття й прибирання території – 115 гривень, середня зарплата кіоскерів (2 людини) і обслуговуючого персоналу сумарно на 1 кіоск – 3500 гривень, податки на зарплату 1290 гривень, електроенергія – 250 гривень, поточний ремонт 280 гривень.
Разом при середньому товарообігу кіоску 20 – 25 тисяч гривень чистий прибуток з одного кіоску становить близько 1-1,5 тисячі гривень на місяць.
А ще є плата за виготовлення кіоску "Союздрук" – від 30 до 60 тисяч, "дозволи" від влади – близько 10 тисяч.
Кіоскери кажуть, правила і розцінки міняються при кожному новому керівницті, клопіт залишається однаковий.