Пральні порошки можуть призвести до катастрофи в Києві?



Фото ua.all.biz

Станом на 16 листопада вміст фосфатів та азоту амонійного в стічних водах столиці перевищує звичайний рівень більше, ніж вдвічі.

Про це повідомляє прес-служба "Київводоканалу".

"Таким чином зростає токсичний вплив цих речовин на біоценоз активного мулу Бортницької станції аерації, який застосовується для біохімічної очистки води, що може призвести до втрати мулом його очисних властивостей", йдеться в повідомленні.

Згідно зі статистикою, основним джерелом надходження азоту амонійного та фосфатів у стічні води Києва є побутовий сектор. Нині у каналізацію потрапляє надзвичайно велика кількість забрудненої миючими засобами воли, що призвело до появи у стоках нових типів хімічних сполук.

"Зважаючи на те, що проектом БСА, виконаним у 1960-х роках та діючими на той час нормативами, на очистку біогенних елементів споруди взагалі не розраховувалися, ніхто не може спрогнозувати, скільки ще вони будуть здатні очищувати стічні води від подібних хімічних забруднень до необхідних показників", додали у водоканалі.

Нині "Київводоканал" підготував лист-звернення до міжнародних виробників товарів побутової та промислової хімії, щодо зменшення кількості фосфатовмісних миючих засобів.

Також компанія вкотре звертається до всіх мешканців та гостей столиці із проханням зберегти екологію міста для самих себе та своїх дітей і не використовувати миючі засоби, що містять фосфати.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ