Лише 50% бюджетних коштів у Києві доходить за призначенням — на харчування учнів, та й то — на папері. Решта коштів йдуть на такі дрібнички, як канцтовари для офісу, корпоративні посиденьки, телефонний зв'язок тощо.
Про це свідчать результати численних перевірок, пише ZN.UA.
Перевірки показали, що посадові особи допускають грубі порушення бюджетного законодавства, особливо під час проведення тендерів.
Так, після перевірок у Дніпровському районі було порушено кримінальну справу щодо керівника управління освіти, який очолював тендерний комітет і приймав рішення на власний розсуд.
Правоохоронці наголошують: схеми дерибану грошей у шкільних їдальнях давно відомі і досить прості — від "призначення" переможця торгів до значного завищення цін на продукти, коли неякісні харчі — від ковбас до овочів та фруктів – видають за вищий ґатунок.
Промовистим є той факт, що попри нарікання фірм-постачальників, що вони на волосок від банкрутства, — прийти в цей бізнес новачку майже неможливо: 28 підприємств різної форми власності (комунальної, приватної) міцно зайняли свої позиції.
"Цей інтерес легко зрозуміти — столиця має чималий освітній потенціал: у нас діють 416 загальноосвітніх шкіл, понад 500 дитячих садків і 40 навчальних закладів інтернатного типу. Отож замовлень на постачання продуктів харчування не бракує. Бракує совісті й законослухняності, аби не зловживати, а простіше кажучи — не красти у дітей", пише видання.
Так, тимчасова комісія Київради з'ясувала, що на даний період з закладених в бюджеті 7 гривень на добу на харчування школяра, діти їдять лише на 3,5 гривні.
Дивує і той факт, що шкільні обіди за бюджетні кошти в різних районах столиці мають різну вартість.
"1 вересня вартість шкільного обіду для пільгових категорій учнів 5–11 класів в Оболонському районі становила 10,35 гривні, у Подільському — 7,35, а в Деснянському — 6,40 гривні", йдеться у висновку комісії.
Водночас, згідно з постановою Кабміну, шкільний обід повинен складатися з чітко визначеного набору продуктів, а його вартість розраховується з кошторису, який місцеві органи влади затверджують на шкільне харчування.
Ще одне порушення – батьківські "доплати" за "безкоштовні" обіди пільговиків.
Постанова Кабміну від 2 лютого 2011 року встановила розмір денної норми харчування на одну дитину, виходячи з розрахунку 2% від прожиткового мінімуму. При цьому вартість сніданку становить 25%, обіду — 40, полуденку — 10 і вечері — 25%.
Тобто у жовтні 2011 року денна норма харчування школяра має становити 20,44 гривні, однак, у жодній школі цього не дотримуються.
Попри те, що преса пише про це постійно, влада на обкрадання дітей не реагує, відзначає видання.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |