Про це під час колегії заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.
За його словами, сьогодні збитковість метрополітену становить 123 мільйони гривень, а збитковість "Київпастрансу" - 80 мільйонів.
"Збитковість буде з'являтися в "Київпастрансі" і метро до тих пір, поки місто не почне компенсувати різницю в тарифах даним підприємствах", - сказав чиновник.
"Необхідно встановити тарифи економічно-обґрунтованому рівні, а не тому, який є на сьогоднішній день і який переглядався 4 роки тому, і встановивши плату ту, яку ми на сьогодні визначимо 1,7-2 гривні для "Київпастрансу", компенсувати різницю в тарифі. Тоді у фінансовій звітності не буде збитків у підприємств", - сказав Крамаренко.
"Стосовно тарифів уже розроблено і опрацьовано Управлінням цінової політики та Управлінням транспорту та зв'язку нові тарифи, які можуть бути встановлені з 1 січня", - сказав Крамаренко.
Крім того, оптимізувати видатки, за його словами, можна завдяки автоматизація процесів реалізації квитків.
"Це збільшить і саму виручку в метро і в "Київпастрансі", дасть скорочення штату, та перегляд єдиної позиції щодо надання непрофільних послуг обох комунальних підприємств", - сказав Крамаренко.
Також, додав він, необхідно централізувати видачу договорів на рекламу та оренду: "Наприклад, в метро виручка рекламних компаній складає близько 6-8 мільйонів гривень, а метрополітен отримує 400 тисяч гривень на місяць", - сказав чиновник.
Водночас директор "Київпастрансу" Микола Ламбуцький додав, що зменшити збитковість можна, прибравши маршрутні таксі там, де вони дублюють основні маршрути комунального транспорту.
"Як мінімум 5-6 напрямків у місті, де ми абсолютно спокійно можемо справитися самі", - сказав він.
Водночас голова КМДА Олександр Попов запевнив, що міська влада не підвищуватиме тарифи на транспорт з 1 січня, а знаходитиме кошти в бюджеті.
"Ішлося про що - є певна собівартість проїзду, у метрополітену вона становить 2 гривні 40 копійок, а тариф у нас інший. Йдеться про те, що на рівні міста треба затвердити цю собівартість. І ці 40 копійок, які ми не доплачуємо за квиток, давати підприємству з бюджету. Тоді підприємство не буде збиткове. От ми говоримо про це, а не про підвищення тарифів", - сказав Попов.
Водночас він не зміг оцінити, скільки коштів витрачатимуть з міського бюджету на компенсацію підприємствам.
"Це треба рахувати. Я думаю, що це буде декілька десятків щільнів. Якщо збитки метрополітену сьогодні 130 мільйонів, то збитки можна зменшити наполовину, може, на дві третини",- сказав чиновник.
Попов дав доручення до 1 жовтня підготувати пропозиції щодо можливості покращення фінансового становища транспортних підприємств.
Українська правда. Київ
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |