За його словами, згідно з проектом рішення, винесеним на найближчу сесію Київради, "кінотеатри прирівняли до горілчаних заводів".
"Практично всі напрямки діяльності, що пов'язані з культурою понесуть нові збитки.
Творчі спілки і митці будуть вражені тим, що раніше вони сплачували максимум 1-4% від вартості орендованого майна, а тепер переважна більшість об'єктів позначені цифрою 7%. Організації, які здійснюють діяльність у галузі культури, освіти і науки взагалі не винесені окремо, а потрапляють в категорію "інші". Це означає, що замість 6% вони платитимуть 15%", - сказав депутат.
Крім того, додав Бригинець, оренда приміщень для ЗМІ тепер виросте з 12% до 20%, якщо вони працюють російською чи кількома мовами.
Торгівельні об'єкти, що продають книжки, газети і журнали замість 7% платитимуть 10%. Суттєво постраждають невеличкі виставкові зали (до 50 кв. м) - їх орендна ставка складатиме не 3% , як раніше, а 7%.
"Такі зміни завдадуть серйозної шкоди, і ЗМІ, і книгарням, і закладам культури. Якщо мета київської влади знищити цей сегмент у місті, то Олександр Попов і його команда рухають в правильному напрямку", - сказав депутат.
Водночас від додав, що комісія з питань культури і туризму вимагає від міської влади повернути згаданим закладам орендну ставку до попереднього рівня.
"Найжахливіше те, що кінотеатри і концертні зали мають платити найвищу для окремих споруд орендну ставку 10% (раніше було 3%). Це більше, ніж платитиме тютюнова, нафтогазовидобувна промисловість, ресторани. Стільки ж скільки платитимуть підприємства, що займаються виробництвом, або продажем лотерей та алкоголю", - додав Бригинець.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |