За словами чиновника, зміни стосуватимуться порядку видачі дозволів на ведення підприємницької діяльності, при цьому скоротися загальна кількість актів.
"Наше бачення у цьому питанні таке - місто спрощує умови розвитку бізнесу, а бізнес працює не тільки як платник податків, але і як соціальний партнер міста", - зазначив чиновник.
"Наприклад, розміщення зовнішньої, внутрішньої реклами й реклами на транспорті регулювалося окремими положеннями, а тепер це буде єдиний документ", - сказав Крамаренко у коментарі "Коммерсанту" .
Усі документи бізнесмени отримуватимуть через Єдине вікно.
"Раніше якісь дозволи видавало управління КМДА, якісь - комунальні підприємства, районні адміністрації, державні інспекції й служби, ЖЕКи. Тепер підприємці будуть подавати всі заявки за принципом єдиного вікна", - пояснив він.
Співробітники центру будуть передавати заявки на розгляд профільним управлінням, підприємствам і організаціям, і упродовж десяти днів заявник одержить дозвіл або мотивовану відмову.
Крамаренко зазначив, що зараз ця модель функціонує в сфері землекористування.
Підприємці вважаються, що створення єдиного дозвільного центру не викорінить корупційні схеми при видачі дозволів, а лише введе посередника.
"Це приведе до збільшення розмірів виплачуваної за дозволи "подяки". Крім того, спілкуючись прямо з інспектором або чиновником управління, підприємець міг аргументовано викладати свою позицію, переконувати їх, а тепер він буде цієї можливості позбавлений",- заявив співголова координаційної ради з питань підприємництва при Кабінеті міністрів Віталій Андрєєв.
А в Київраді сумніваються, що процедура видачі дозволів спроститься.
"Скорочується тільки кількість кабінетів, які необхідно відвідати, а не документів, які потрібно подати для одержання дозволу", - сказала член постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва, громадського харчування й послуг Наталя Новак (УДАР Віталія Кличка).
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |