У гуртожитках КІМВ гуляють з віски й бейлізом, а в "кульку" по 2 квадрати на людину



Зразкові кімнати авіаційного
З початком навчального року в гуртожитках столичних вузів відбувається традиційне заселення першокурсників. Тож журналісти вирішили з'ясувати, як нині живеться студентам головних вищих навчальних закладів у державному житлі, пише "Сегодня".

Виявилося, що в одному й тому ж вузі можуть бути абсолютно різні за комфортом кімнати.

Наприклад, гуртожитку університету Шевченка розкидані по всім місту, і умови в них дуже відрізняються.

Однак найкращі умови у гуртожитку по вулиці Мельникова при інституті міжнародних відносин. Тамтешні студенти платять близько 170 гривень на місяць за кімнату з одно- або двомісним проживанням, балконом і санвузлом на дві кімнати. За інтернет, щоправда, платять окремо.

Незважаючи на те, що меблі скрізь нові, студенти при заселенні все-таки хочуть привезти свою (а також мікрохвильову, праску, електрочайник) і зробити ремонт.

На першому поверсі гуртожитку КІМВ знаходиться хороший буфет з досить низькими цінами. 

Санвузли в КІМВ 

Однак потрапити в цей гуртожиток складно - місць усім не вистачає, попри те, що в основному всі іногородні знімають квартири поблизу інституту, а в гуртожитку живуть пільговики. 

"Для вечірок ми знімаємо велику квартиру або будинок щодобово в складчину. Це виходить не так і дорого - від сили 200-300 гривень. З напоїв купуємо віски, текілу, абсент, "Самбуку", дівчатам - "Бейліз", дороге шампанське", - похвастався студент четвертого курсу Іван.

В інших гуртожитках КНУ платять близько 100 гривень на місяць, живуть по чотири людини в кімнаті з загальним туалетом, душем і кухнею. Як наприклад, у корпусах географічного факультеті.

П'янки тут також не рідкість, але гуляють скромніше за "міжнародників".

"Ну що п'ємо? Горілочку, пиво або недороге вино", - сказав студент географічного факультету Олег.

Дещо гірші справи з гуртожитками "Могилянки". Попри те, що сама академія розташована на Подолу, її три гуртожитки розкидані на окраїнах: на Троєщині, Харківському шосе і під Києвом.

Будинок на Троєщині можна показувати у фільмах жахів, відзначає видання. Там облуплені  стіни, діри в стелі, іржаві труби й каналізація, а по всіх кімнатах бігають таргани. У кімнатах живуть по 4 людини. Щоправда, як повідомили "Українській правді. Київ" самі студенти, є там і двомісні та одномісні кімнати.

За словами студента Олександра, вартість проживання в будь-якому гуртожитку Могилянки - 212 гривень на місяць, а місця розподіляються житловим фондом, а не студентською радою.

На Харківському шосе дещо краще - у кімнаті по 2-4 людину, душ і туалет один на два блоки. 

"У нас отут народ простий. З регіонів батьки завозять картоплю, городину, мед, сало. Усе це йде в загальний казан, і все задоволені. Місця в гуртожитку розподіляє студентська рада. Якось тато однієї дівчинки із Криму привіз кілька ящиків шампанського на подяку, що для його дочки знайшли місце. Так ми гуділи тиждень", - розповів один зі студентів Олексій.

Гуртожитки Київського політехнічного інституту розташовані на прилеглих до навчальних корпусів вулицях. Це солідні післявоєнні будівлі, п'ятиповерхівки в хрущовському дусі, кілька 12-поверхових корпусів на Борщагівській.

Найдорожча кімната коштує 1000 гривень на місяць. За ці гроші студента поселять одного, а його кімнату прибиратимуть. Скромніше житло на 4 людини обійдеться у 200 гривень на місяць.

"Цього року в гуртожитках КПИ в кілька раз підняли ціни на проживання. І студрада, і профком протестували проти підвищення, але так нічого й не добилися. Прикинув, у мене виходить в 3 рази дорожче, ніж раніше. Платив 80 - тепер 220 гривень", - сказав студент  Андрій.

У вузі підвищення ціни пояснили ремонтом.

Але студенти кажуть, умови з ремонтом не покращилися.

"Часто не буває води - навіть холодної. Кухні дві на поверх, при цьому вони можуть бути закриті надовго, нібито, на ремонт. Хоча ніхто нічого нам не пояснює. З інтернетом теж проблеми", - додав Андрій.

Кращим з борщагівських гуртожитків Національного авіаційного університету вважається №6, адже там щоліта проводять ремонт.

"Наш гуртожиток ще називають екогуртожитком, ми підтримуємо програму з роздільного збору сміття, встановили енергозберігаючі лампочки. У гуртожитку - блокова система. Є кімнати, розраховані на 5 людей (коштують 100 гривень на місяць), є приміщення для трьох (по 120 гривень на місяць). У кімнатах - нові меблі, щоправда, необхідну техніку студенти привозять самі. Вони ж часто самі можуть робити ремонт у своїй кімнаті. Душова й туалет - не загальні на весь поверх, а в кожного блоку свої", - розповів студент Костя.

У гуртожиток Київського національного економічного університету, подейкують, першокурсникові заселитися дуже непросто. Мовляв, постійно не вистачає місць, але на другому курсі вони можуть з'явитися. Ціни тут досить демократичні - близько 700 гривень на рік, але і умови не кращі.

"У кімнаті 4-5 людей, дуже мало місця, немає світла. Більшість необхідних речей студенти привозять у кімнату з дому, наприклад, чайник, полички, килими. Ремонт роблять самі. Туалети в жахливому стані (один на поверх), душ тільки на першому поверсі, працює по годинах (ранок з 6 до 8, обід з 11 до 13, вечір з 18 до 23)", - розповіла студентка Олена. 

У кімнатах "кулька" по 8-12 душ 

За гуртожитки Інституту культури, що в хрущовці на Дарниці, бюджетники платять за рік 800 гривень, а контрактники - 900. Але в кімнатах, площею 18 кв. м живе по 8-12 людей! Кухня - одна на поверх, а душ - один на весь будинок.

"Продукти зберігаємо в себе в кімнаті, якщо батьки привезуть холодильник. Правда, покуштувати їх не завжди виходить. Вертаємося з пар, а продукти загадковим чином зникають", - розповіла студентка "кулька" Ганна.  

Фото Сегодня

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ