Голова правління "Індара": захоплення заводу не було


Голова правління заводу "Індар" Євген Кононенко заявляє, що ніякого "рейдерського захоплення" державного підприємства з виготовлення інсулінів не було.

Про це йдеться в заяві Кононенка, повідомляє УНІАН.

"Останнім часом в країні нагнітається страх, буцім наші діабетики невдовзі залишаться без ліків через те, що інсуліновий завод "Індар" "знаходиться у руках загарбників, незаконних власників державного пакету акцій". Поширюється інформація про те, що акціонери "взяли під контроль підприємство з метою виконання певного замовлення", йдеться в заяві.

Цю інформацію Кононенко називає "плітками", і наголошує, що ніякого захоплення не було.

"Держава перестала володіти "Індаром" ще у 2000 році, бо тоді Фонд держмайна свої 70,7% акцій вніс до уставного фонду ДАК "Укрмедпром". Ця схема була винайдена ще за президентства Леоніда Кучми: передані до ДАК акції держпідприємств автоматично втрачають статус державних. 2008 року 70,7% акцій заводу придбала компанія Storke Holdings Limited. Звертаю увагу на те, що на час знайомства компанії із заводом він не був державним. За вісім років ніхто чомусь не повертав завод у державну власність", - наголосив Кононенко.

За його словами, законність права власності акціонерів підтвердили своїми листами Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку та Міністерство юстиції України.

"Але, продукуючи у промислових кількостях судові позови замість інсуліну, колишній адміністрації заводу вдалося на кілька років відтягнути прихід нового керівництва. 2009 року акціонерам вдалося нарешті провести збори, на яких новим керівником "Індару" було призначено мене. Та реалізувати це рішення було неможливо аж до липня цього року, коли низка судових спорів отримала свої вирішення, які підтвердили правову позицію акціонерів", - наголосив Кононенко.

Після цього, каже новий директор "Індару", він підписав договір з Держслужбою охорони і ввечері приїхав з ними на завод.

"Не можна було втрачати ані години: мені було відомо, що колишня адміністрація вивозить із заводу важливі документи. Та оскільки нас вже там чекали, і навіть заблокували п'ятьох міліціонерів ДСО у будівлі заводу, їхньому керівництву нічого не залишалося, як викликати "Беркут". "Беркутівці" визволили колег, не завдавши жодної шкоди виробничому обладнанню. Процес виробництва інсуліну ні на день не переривався. Завод працює у штатному режимі". - підсумував Кононенко.

При цьому він зазначив, що папери, які залишилися від колишньої адміністрації, свідчать про те, що протягом останніх трьох років фонди заводу виводилися на створювані комерційні структури з однойменними назвами "Індар".

"Консолідувати всі ці активи - моє найперше завдання на сьогодні, оскільки неможлива нормальна робота підприємства, коли його активи настільки розпорошені", - наголосив Кононенко.  

"Нова команда прийшла на завод надовго, і має амбітні плани щодо розширення виробництва та виведення підприємства на якісно новий рівень конкуренції на світовій арені - з максимальною користю цього процесу для українських діабетиків та вітчизняної фармпромисловості в цілому. Хочу запевнити всіх, що українцям, хворим на діабет, не загрожує інсулінова криза, і що в особі заводу "Індар" вони мають надійного партнера", - зазначив голова правління заводу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ