Власники пояснюють, що видатки йдуть на підвищення оплати охорони, яка тепер ще й повинна стежити за тим, щоб машину не підпалили.
На стоянці на Пулюя навіть повісили оголошення: "Охороняємо вашу машину від викрадень, підпалів і пошкоджень".
Але водії однаково скаржаться, мовляв, договорів зі стоянкою не мають, за що платять гроші, не знають.
У мерії кажуть. Вплинути на цінову політику не можуть, бо парковки захопили приватники, якіц встановлюють свій тариф.
"Зараз у Києві приблизно 90 тисяч машинімісць для нічних парковок. Усі вони підлеглі КП "Київтранспарксервіс", але фактично підприємство працює лише на 18 тисяч, де тариф 6-7 гривень на добу (180-210 гривень на місяць). Інші розосереджені між приватниками, всупереч волі самого КП", - пояснив начальник "Київтранспарксервіс" Андрій Дудко.
"Ми приїжджаємо на ці стоянки, а нас просто виганяють - приїжджає охоронна фірма, як це зараз модно, і говорять, що ви отут більше не працюєте - тут інший господар. Там працюють кримінальні елементи. Доходить до свавілля. Недавно нас викинули з парковки в Деснянському районі, хоча за рішенням Київради це наша територія", - додав Дудко.
За його словами, все це "кришується" на рівні району.
"Вони не платять податки, тариф за землю. Є розпорядження голови КМДА, щоб районні КП передали ці землі, але вони здають їх приватникам. Приміром, у Дніпровському районі 15 тисяч машиномісць, а "Дніпрпарксервіс" показує лише 885. Про які податки тут мова. Ми будемо звертатися в прокуратуру, СБУ, щоб вони посприяли нам", - говорить Дудко.
Глава комітету прямої дії, який захищає права автомобілістів, Дмитро Гнап, каже, що стоянки контролюють колишні міліціонери, які не укладають договорів, не платять податки, а за користування землею розраховуються в приватному порядку.
Такі власники нічних автостоянок, за даними видання, можуть заробити до півмільйона гривень на рік.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |