Про це заявив заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій київської мерії Роман Качур, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру.
За словами Качура, "рекреаційний проект на острові Муромець для території в 700 га потягне на мільйони".
Однак, наголошують екологи, 700 гектарів - це і є площа всього острова Муромець разом з парком Дружби народів.
"Тому, кажучи про 700 га острова для приватних інвестицій, мерія пропонує віддати інвесторам і два об'єкти природно-заповідного фонду: заказники "Урочище Бобровня" та "Муромець-Лопухуватий", які знаходяться на острові", - переконаний заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.
Він додав, що на острові Муромець не можна впроваджувати ніяких подібних проектів, адже парк Дружби народів ще з 1994 року зарезервований під створення об'єкту заповідного фонду. Також його планують включити в Національний природний парк "Голосіївський".
"Тому там не можна робити нічого, навіть "рекреаційні проекти" - щоправда, які "рекреаційні проекти" потягнуть на мільйони? Тільки забудова", - впевнений Василюк.
Він наголосив, що будь-які наміри забудовників призведуть до пошкодження території острова і стануть порушенням законодавства про природно-заповідний фонд. Ні в чинному Генплані Києва, ні в проекті нового Генплану такого проекту немає. Проте про наміри щодо нього відкрито говорять далеко не останні люди в столичній адміністрації.
Екологи кажуть, що це вже не перша спроба забудувати заповідні острови.
Наразі вони відправили мерії Києва листа з проханням роз'яснити, які саме "рекреаційні" роботи планують проводити на Муромці.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |