Про це заявив голова правління Крюківського заводу Євгеній Хмиз, пише "Комерсант-Україна".
Вартість проекту перевищить $100 мільйонів, 60% з яких становитимуть кошти, отримані в 2009 році від продажу Японії квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського договору, решту "Київський метрополітен" візьме в кредит.
Хмиз уточнив, що японські компанії постачатимуть системи електроприводу й керування, а Крюківський завод їх встановлюватиме.
Проект передбачає модернізацію близько 200 вагонів з більш ніж 750, що є у парку метрополітену.
Зокрема, двигуни постійного струму замінять на двигуни змінного струму, що дозволить заощаджувати до 30% електроенергії.
Участь у модернізації японських компаній пояснюється тим, що кошти, які планується направити на цей проект, були отримані в результаті підписання у 2009 році угоди між Нацагентством екологічних інвестицій і інновацій і японською Організацією з розробки нових енергетичних і промислових технологій.
У результаті Україна одержала більше 3 мільярдів гривень, продавши Японії право на викид 30 мільйонів одиниць установленої кількості (ОУК; відповідає 1 т СО2).
Згідно з нормами Кіотського протоколу, отримані таким чином кошти можуть бути втрачені тільки за схемою "зелених" інвестицій, яка припускає закупівлю енергозберігаючого устаткування в покупця вуглецевих квот.
У Держагенстві екологічних інвестицій розповіли, що проект модернізації Київського метрополітену за рахунок кіотських грошей обговорювався вже давно.
Але зараз влада країни й міста вкрай зацікавлена в тому, щоб він втілився в життя.
Сподіваються, що проект повністю погодять до кінця року, оскільки його особисто курирує голова Київської адміністрації Олександр Попов.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |