Про це пише "Комсомольська правда".
Те, що в цих кюветах вода не придатна для питва, підтверджують і в "Київводоканалі".
За інформацією Міністерства охорони здоров'я, 30% проб питної води, узятих з бюветів, не відповідають нормативам за хімічними показниками і 20% - за мікробіологічними.
Хоча в ідеалі артезіанська вода повинна бути чистою, адже тече вона глибше ґрунтових вод і добре ізольована від поверхневого впливу й забруднення.
Натомість, вода, яку кияни беруть з міських кюветів, має присмак металу, неприродній колір та залишає осад після відстоювання. Лікарі кажуть, артезіанська вода значно небезпечніша за воду з-під крану, бо її ніхто не знезаражує.
"У нашій країні будь-яку воду пити шкідливо. У ту, що з-під крана, додають багато хлору. Він хоч і вбиває бактерії, але все-таки негативно впливає на здоров'я й самопочуття людину. Що стосується бюветної води, то отут усе більш серйозно, адже її ніхто не знезаражує. Пити її без попереднього кип'ятіння не можна", - сказав лікар-терапевт Роман Кердиян.
У "Київводоканалі" кажуть, причина низької якості води з артезіанських шпар - у прогнилих зливостоках, через що в ґрунтові води постійно попадає бруд з каналізації.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |