У першу чергу знесуть 43 будинки, господарі яких погодилися на грошову компенсацію або нерухомість, пише "Сегодня".
Решті дали час до вересня.
Серед тих, хто з'їдати не хоче - власники дорогих котеджів. Люди кажуть, компенсацію за будинки їм пропонують втричі меншу за ринкову ціну.
За даними видання, під знесення підпадають 265 будинків на 25-й і 26-й Садовій лінії. З власниками 176 дач уже уклали договори на компенсації. З них 11 людей одержали квартири, ще 15 захотіли грошову компенсацію, 60 власників одержали акти на землю в Биківні, де для них почали будувати дачі.
"Залишилися формальності - і ми візьмемося за знесення. Техніка заїде десь у середині серпня. Перших 43 будинки стоять врозкид, але нічого не поробиш, будемо їздити по ділянках і зносити будівлі", - розповів заступник директора Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва Микола Васильцов.
Водночас відмовилися переїжджати 99 дачників. У всіх причини різні: одним не подобається Биківня, другим - маленька компенсація, треті просто не хочуть.
"Отут бачите, який оазис - озерце, дерева, вода. Урожай збираємо. А в Быковне поле, немає води, світла, доріг. До того ж там колись була ракетна частина, і вода в землі там заражена. Ми нікуди, нізащо не виїдемо, краще під бульдозер ляжемо. Нас багато таких. А хто погодився переїхати - зараз лікті кусають", - розповів житель Русанівських дач Володимир Іщенко.
Власники дорогих котеджів налаштовані не так категорично. Кажуть, переїдуть за гідну компенсацію.
Так, одному дачникові пропонували близько 1 мільйона гривень, але він хоче втричі більше.
"Із цими людьми ми будемо судитися. Є закон про відчуження земель у суспільних потребах. Проведемо незалежну оцінку ділянки й будівлі, експертизу, і, якщо не одержимо згоди, підемо до суду. Тоді й знесемо", - сказав Васильцов.
Тим часом ті, хто погодився переселитися, уже в жовтні будуть обживати нові будинки. У Биківні виділили 101 ділянку, 12 будинків уже стоять, але без дахів.
Нині туди саме підводять комунікації: воду, газ, телефонний й радіозв'язок, каналізацію й енергопостачання, крім тепла, оскільки люди самі можуть поставити газові котли.