На Бортницькій станції розпочали боротьбу з гігантськими муловими полями


21 липня на Бортницькій станції аерації розпочала роботу експериментальна установка по зневодненню осадів фірми "Bucher".

Дослідно-промислові випробування цього гідравлічного пресу триватимуть упродовж місяця, повідомляє прес-служба мерії.

"Наразі відбувається пооб'єктне проектування глобальної реконструкції БСА. Саме тому проведення подібних експериментальних випробувань на станції є необхідним. Від їх результатів залежить майбутнє рішення щодо принципового технологічного питання - подальшої утилізації цих осадів та розвантаження мулових полів", - сказав начальник Головного управління комунального господарства Дмитро Новицький.

Як повідомили у прес-служба "Київводоканалу", процес пресування осаду розділений на фази заповнення та пресування і триває 70-120 хвилин у залежності від типу осаду. Керування пресом відбувається автоматично. Мобільна установка має потужність 20 м3/на годину.

Випробування проводяться на різних типах осадів, що утворюються в процесі очистки стічних вод - аеробно-стабілізованому мулі, сирому та збродженому в метантенках осадах, ущільненому

Наразі існуюча технологічна схема обробки осадів на БСА не прийнятна для застосування.

У зв'язку з відсутністю на станції будь-яких технологій ефективної утилізації осадів (проектом 50-х років вони просто не передбачалися), єдиним шляхом переробки осадів залишається їхнє перекачування на мулові поля для сушіння у природних умовах.

Через заборону вивозу висушених осадів та їхнього використання в якості добрив, існуючі мулові майданчики перетворилися у мулонакоплювачі. Фактичні обсяги осаду, що знаходяться на полях більш ніж у три рази перевищують проектні.

Водночас нарощування дамб на мулових полях може бути лише тимчасовим заходом. Саме тому необхідна повна заміна існуючої схеми утилізації осадів та будівництво нової технологічної лінії з урахуванням сучасних тенденцій, наголосили у водоканалі.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ