На думку губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка, Ірпінь чи не найкраще підходить на цю роль, оскільки знаходиться недалеко від Києва, має гарне транспортне сполучення і вільну землю, пише "Сегодня".
За словами Присяжнюка, на перенесення потрібно 5 років і мільярд гривень.
Головна причина, чому Київ повинен залишитися тільки столицею країни, але не центром області - це гроші.
В області вважають, що в Києві й так багато підприємств, які платять податки і поповнюють міський бюджет, а області потрібні додаткові кошти для розвитку тієї ж інфраструктури.
Зараз же, наприклад, підприємство, яке перебуває в області, платить податки в столиці.
Другий мотив переносу, на думку обласних чиновників, - банальна зручність. Набридло жителям Київщини мотатися по столиці й збирати потрібні папери то на Хрещатику, то на Червоноармійській, де знаходяться різні управління обладміністрації.
Але в Києві від цієї ідеї далеко не в захваті. Зокрема, в мерії кажуть, що "це питання ще дуже дискусійне", мовляв, Київ не має наміру прощатися з жодною тисячею бюджетних гривень, але з іншого боку, це допомогло б хоч якось вирішити проблему з заторами та реалізувати багато спільних проектів з областю.
Тим часом жителі Ірпеня тільки "за".
"Багато наших жителів працюють у Києві, і метро нам дуже потрібно. Якщо будемо центром області, точно до нас проведуть", - переконана пенсіонерка Ганна Головко.
"Я буду тільки рад, якщо нас зроблять столицею області. Зроблять нам дороги, та й робочі місця", - радіє Володимир Палій.
Поки що Ірпінь - далеко не Київ.
На його центральній вулиці - ім. Шевченко - не боячись машин, їздять велосипедисти. А замість елітних бутиків розташувалися відділення банків, супермаркет побутової техніки й бібліотека.
А на головній площі Ірпеня, що претендує на звання Майдана, тільки годинник.
Та й ціни зовсім не столичні. Наприклад бізнес-ланч у найкрутішому ресторані міста обійдеться в 30 гривень, а квартиру можна придбати за $19 тисяч.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |