Внутрішню частину Свято-Юріївського храму, що належить Київському патріархату, за кілька тижнів розписали художниці з села Петриківка Галина Назаренко та Ірина Кібець, повідомляє сайт Рукотвори.
Ні настоятель храму, ні самі художниці схожої оздоби релігійної установи раніше не бачили, хоча й кажуть, історично рослинними орнаментами свої церкви розмальовували ще козаки, а також ними розписували культові споруди митці багатьох релігій світу.
"Петриківка - це наша українська відповідь будь-яким релігійним орнаментам, що існують у світі. Нема такої релігії, де б рослинні мотиви не використовувалися в орнаментах", - сказав протоієрей отець Сергій Станкевич, настоятель Свято-Юріївського храму.
Ідею оздобити храм розписом підкинули настоятелю самі прихожани, які випадково потрапили на виставку Назаренко в Софії Київській.
За словами настоятеля, розпис у храмі відбувався за певними християнськими звичаями, кожна квітка і колір взяті не просто так, а мають своє глибинне значення.
"Символ Христа - троянда, символ Богородиці - лілея, а якщо взяти виноград, то взагалі тут проповідь про те, якими ми повинні бути. Господь наш сказав, що він лоза, а про апостолів, що вони - гроно. А якщо вплести сюди колос пшеничний, то ми побачимо і натяк на хліб та вино, яке пересутнюється з тілом і кров'ю. Незабудки - символ простих людей. Словом, ці орнаменти можна читати, як відкриту книгу", - додав настоятель храму.
Майстрині розмалювали святилище - місце, де збираються прихожани для молитви, де відбуваються всі події уцерковленого життя (хрещення, вінчання, божественні літургії, молебни, причастя).
Водночас вівтар жінки розмалювати не зможуть, адже, за древньою традицією, у вівтарі дозволяється бути присутнім тільки чоловікам і жінкам-черницям.
Тож тепер церква шукає чоловіка-майстра, який би зміг закінчити розпис храму.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |