Про це йдеться у звіті контрольної комісії Київради з питань цільового використання коштів КП "Київтранспарксервіс", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За словами голови комісії, депутата Київради Юрія Дмитрук, за підсумками перевірки було встановлено, що надходження до бюджету міста за перший квартал від паркування склали 12 мільйонів гривень.
Дмитрук додав, що станом на 1 червня у місті діяло 194 денних майданчика на 7,2 тисячі паркувальних місць і 649 нічних майданчика на 63,2 тисячі паркуваньних місць.
Разом з тим, КП "Київпастрансервіс" контролює лише 20% денних стоянок і 10% нічних.
Дмитрук пояснив таку ситуацію тим, що після ліквідації райрад і районних комунальних підприємств, які займалися паркуванням, 80% паркувань "перейшли в тіньовий сектор".
У звіті комісії містяться рекомендації Київраді створити дочірнє підприємство у районах за участю райдержадміністрацій, КП "Київпастрансервіс", яке повинне навести порядок у паркувальній сфері.
Зокрема, дочірні підприємства будуть змушені укласти договори з усіма підприємствами, які займаються парковками.
У випадку відмови укласти такий договір паркувальний майданчик буде переходити під юрисдикцію КП "Київпастрансервіс".
Дмитрук також відзначив, що на сьогоднішній день із 11 гривень, які підприємство стягує за паркування, воно має право залишити собі лише 3 гривні, а 8 перерахувати КП "Киїпастранс".
За його словами, це не вигідно для підприємців. Тому пропонується змінити співвідношення при якому половина цих коштів повинна залишатися у парковальників.
Дмитрук повідомив, що договори з підприємствами-паркувальниками мають бути укладені до кінця поточного року.
Це дозволить збільшити дохідну частину бюджету в 3-4 рази - до 200 мільйонів гривень на рік
Звіт і рекомендації тимчасової комісії будуть винесені на затвердження Київради 14 липня.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |