За прийняття такого рішення на засіданні 5 липня проголосували 82 депутати.
Цим договором затверджена дохідність випуску єврооблігацій на суму $300 мільйонів на рівні 9,375% і термін погашення 5 років.
Як зазначив начальник Головного фінансового управління Володимир Репік, Київ має необхідність сплатити 15 липня $200 мільйонів раніше залучених кредитів.
Він додав, що питання рефінансування обговорювалось з депутатським корпусом ще у минулому році, і зовнішнє запозичення у $300 мільйонів передбачено у бюджеті міста.
"Місто мало до 15 липня розраховуватись за кредит, залучений у попередні роки та підтвердити репутацію надійного позичальника", - підкреслив Репік.
За його словами, комісійні лід-менеджеру складають $990 тисяч, і "це найнижча ціна, яку місто отримало за весь час розміщення євробондів".
Не голосували за договір позики депутати фракціїх БЮТ та "Удар" Віталія Кличка, мотивуючи це тим, що після прийняття рішення консолідований борг Києва сягає позначки у 15 мільярдів гривень.
"Це близько 5 тисяч гривень на кожного киянина, враховуючи пенсіонерів та немовлят! Посадові особи Київської адміністрації відкрито говорять - аби уникнути дефолту, Києву необхідно взяти черговий кредит. Це означає, що столиця, маючи порожню скарбницю, бере на себе нові фінансові зобов'язання", - заявили депутати "Удару".
Вони прогнозують, що щоб розрахуватися з кредитами, влада "знову підніматиме тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на проїзд, місцеві податки та збори".
Депутати нагадали про вилучення 8,3 мільярда з бюджету Києва і звернулися до президента, Верховної Ради та уряду із закликом припинити "грабувати" киян і повернути незаконне вилучення.
Водночас, за словами Репіка, після погашення попереднього кредиту в розмірі 200 мільйонів доларів і враховуючи нові запозичення, загальний борг Києва буде становити 800 мільйонів доларів.
Українська правда. Київ
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |