Про це пише "Газета по-київськи".
Станом на понеділок у столичних лікарнях залишалось 44 пацієнти.
За словами санітарного лікаря Оболонського району Елли Вербич, причиною масового отруєння людей стали не тільки кури-гриль, але й інші зіпсовані продукти в супермаркеті - ковбаса і риба. У всіх пацієнтів виявили ріні види сальмонели, усі, хто опинився на лікарняному ліжку, дуже схудли.
"Ми всі зараз на антибіотиках. В аналізах знашли паличку сальмонели. У лікарні з нашим сином Олексієм (11 років) ще п'ятеро дітей, один п'ятирічний хлопчик у тяжкому стані. Скільки витратили на лікування, ще не рахували, але вже більше тисячі точно. Чеки після купівлі ліків я зберігаю. Будемо якось добиватися компенсації", - розповіла постраждала Марина.
Але з проблемами мешканці зіткнулися не лише в магазині, а й в лікувальних закладах, повідомляє СТБ.
"У п'ятницю малого з температурою 39,4 забрали в інфекційне відділення дитячої поліклініки. На цей момент це вже була там 5-та дитина. Йому вже не ставили крапельниці, хоча всім дітям до цього ставили. Йому збили температуру і прописали цифран. В анотації до цього антибіотика написано, що цей препарат протипоказаний дітям до 16 років. А малому всього 4,5 роки. Лікар пояснив нам, що в інструкції лікування написано, що лікувати можна лише таким чином", - сказала одна з пацієнток Наталя, додавши, що дитина дуже схудла.
Один постраждалий - Анатолій - втратив цілих 10 кілограмів.
За словами іншої постраждалої, Тетяни, на вихідних вона прийшла у супермаркет, щоб залишити запис у книзі скарг.
"Виявилось, що я там залишила перший запис. До цього люди до них не звертались. Після мене було ще кілька скарг. Мене питали, чи збереглась у мене та курка і наліпка з товару. Я перепитала хіба не достатньо чеку, який я надала. Спілкувалися з нами нормально. Питали, як ми себе почуваємо. Сказали, що всі співробітники "Кишені" здали аналізи й чекають результатів. Пообіцяли, що щойно вони з'являться, то нам дадуть знати", - додала вона.
Як відомо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що супермаркет уже оштрафували на 435 гривень.
Але, за словами заступника начальника Головного управління охорони здоров'я Володимира Загороднього, якщо підтвердиться, що причиною масового отруєння людей стали продукти, куплені в супермаркеті, штрафні санкції можуть бути набагато серйознішими.
"На супермаркет можуть накласти значні штрафи, а можуть і закрити на карантин, поки адміністрація не наведе лад. Усе стане відомо після результатів бактеріологічних досліджень", - сказав він у коментарі "Комсомольській правді".
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |