Про це пише "Газета по-київськи" з посиланням на начальника прес-служби МНС Київщини Вікторію Рубан.
За її словами, поки загоряння не зафіксовані, але подібні пожежі виникають щороку й "нікуди нам від цього не подітися".
Крім торфовищ, пожежі можуть виникнути на полігонах побутових відходів і гігантських сулових полях Бортницької станції аерації.
За словами представника Національного екологічного центру Олексія Василюка, рік тому на БСА було загоряння, яке із труднощами згасили, але найбільшу небезпеку становлять смітники.
"На полігонах сміття не палять. Там є працівники, що стежать за можливим загорянням. А от стихійні смітники, і досить великі, є біля кожного села. За останні тридцять років там скопилася маса пластикових упаковок - кульки, пляшки. І часто причиною загорянь на цих смітниках стає не спека, а дії селян, що випалюють стару траву, або любителів шашликів, що забули погасити багаття", - сказав Василюк.
Дим від палаючих смітників надзвичайно небезпечний. Дуже токсичні палаючий поролон, плівка, пластмаса, які, крім інших шкідливих речовин, виділяють діоксин, що провокує ракові пухлини.
За інформацією видання, цього року можливі пожежі на торфовищах у Святошинському, Вишгородському, Іванковському та Ірпінському районах, Бортницькій станції аерації стихійних звалищах біля кожного селища.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |