Спершу в мерії вирішили розібратися з найнебезпечнішим берилієм, який зберігається на заводі "Захід", що на проспекті Вернадського, 68, пише "Сегодня".
Видання відзначає, що за радянських часів "Захід" єдиним у СРСР підприємством, яке займалося виготовленням оптики для космічної промисловості з токсичного металу.
Ще в 1992 році Кабмін розробив план заходів щодо очищення недіючих цехів, але після вивозу 80% відходів Росія відмовилася приймати більше.
Решту відходів, за словами голови КМДА Олександра Попова, вже до Дня Незалежності вивезуть у Словаччину, де обладнані полігони для токсичних відходів.
"Зараз ідуть переговори зі словацькою фірмою, яка готова перевезти контейнери до себе. На ці мети знадобиться приблизно 3,2 мільйона гривень", сказав начальник Головного управління з питань МНС Віталій Пшеничний.
Екологи такому рішенню раді, адже, за словами лікарів, потрапляння у повітря берилію викликає в людей специфічну хворобу - бериліоз, яка може проявитися й через 10-15 років після контакту з металом і викликає поступове відмирання легенів.
За словами Пшеничного, усього в Києві 33 небезпечних хімічних об'єкта, але тільки 6 з них найнебезпечніші.
"Наприклад, наступними окинуть місто, швидше за все, ртуть із Червоноткацької і відходи з "Радону" - це тритій", - сказав Пшеничний.
Як відомо, серед небезпечних столичних підприємств ЗАО "Київриба", що на проспекті Повітрофлотському, 62. Там знаходиться аміак,я кий може викликати набряк легенів і погіршення зору.
В інституті ядерних досліджень НАН України, що на проспекті науки, 47, працює атомний реактор, що може негативно впливати на щитовидну залозу, підвищувати ризик онкозахворювань.
Азотні сполуки і метан є на ТЕЦ-6, що на вулиці Пухівській, 1-а. Викиди азотних сполук і і метана витісняють кисень з повітря.
На заводі "Радикал", що на вулиці Червоноармійській, 61, зберігається ртуть, вдихання парів якої може отруювати нервову систему, дихальні шляхи, нирки, печінку тощо.
На заводі "Енергія", що на вулиці Колекторній, 44, є азот та окис вуглецю, викиди їх в атмосферу можуть викликати приступи задухи і кисневої недостатності.
На спецкомбінаті "Радон", що в Пирогово, перебуває могильник радіоактивних відходів з 80-х років. Ці відходи можуть призвести до змін на генному рівні.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |