Про це пише "Комсомольська правда" з посиланням на експертів.
Наразі створено комісія, у яку ввійшов і голова КМДА Олександр Попов, яка через 10 днів має запропонувати варіанти реформування.
Поки що більшість експертів сходяться в думці, що "усереднені" тарифи повинні бути в межах економічно обґрунтованого рівня. А оскільки в Києві, на думку фахівців, розцінки невисокі, те, швидше за все, їх піднімуть, відзначає видання.
Тим більше що в міському бюджеті не передбачені кошти на компенсацію різниці в тарифах, і повертатися до цієї практики не збираються.
Голова комісії Київради з ЖКГ і паливно-енергетичному комплексу Юрій Бондар, тарифи повинні бути обґрунтованими і дозволяти гідно обслуговувати територію й надавати людям послуги стандартної якості.
"Прийшов час вводити єдині нормативи. Апріорі в столиці компослуги не можуть бути найдешевшими по країні", - сказав Бондар.
Так, наголосив він, "собівартість послуг з холодної води, за останнім даними, становить 5,7 гривні за кубометр, а по гарячій воді зараз тариф покриває тільки 75% видатків, по опаленню - близько 80%".
Чи зросте тариф і наскільки, поки невідомо, тим більше, що попереду вибори у Києві.
Але міська влада вже зараз обіцяє, що принаймні одна складова у квитанції, яку щомісяця отримують кияни, не подорожчає.
"Квартплата підвищуватися точно не буде, це те, що гарантує місто", - наголосив перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
![]() | 14.11.2017, 13:56 Сергій Огородник |
![]() | 13.11.2017, 10:59 Олександр Вовченко |