Прокурор: У Києві масово порушують водне законодавство



Фото Української правди. Київ
У Києві прокурорські перевірки виявили численні факти порушення водного законодавства.

Про це заявив заступник генпрокурора - прокурор Києва Анатолій Мельник, повідомляє УНІАН.

"Масштабність порушення водного законодавства в Києві вражає", - сказав він.

За словами Мельника, ця ситуація склалася через бездіяльність контролюючих органів. Зокрема, однією з головних причин численних порушень стала бездіяльність колишнього керівництва КП "Київводоканал".

Мельник підкреслив, що за фактом зловживання службовим становищем колишнього керівництва підприємства розслідується кримінальна справа.

Прокурор столиці відзначив неналежну діяльність контролюючих інстанцій, зокрема, екологічної інспекції міської СЕС.

"Заходи, які здійснюються контролюючими органами, носять виключно формальний характер", - сказав він.

За словами Мельника, у 2010-2011 роках міська СЕС не притягла до відповідальності жодної людини або суб`єкта господарської діяльності за порушення водного законодавства, тоді як прокурорські перевірки засвідчили масштабність цієї проблеми.

Зокрема, у Києві працює 10 суб`єктів підприємництва, які займаються фа суванням питної води й половина з них працювали незаконно. Один із суб`єктів такої підприємницької діяльності відбирав воду для фасування без будь-яких дозволів і незаконно використовував таким чином близько 30 тисяч кубометрів води, що за обсягом становить ціле озеро.

Окремою проблемою столиці в плані забезпечення водою він назвав функціонування кюветів, коли з 204 бюветних комплексів, які повинні знаходитися на балансі КП "Київкомунсервіс", передано цьому підприємству лише 17 бюветів.

Таким чином, близько 50% бюветних комплексів щорічно зупиняються через незадовільний технічний стан. У зв`язку з цим прокуратура внесла подання в "Київкомунсервіс" на усунення цих порушень.

Також Мельник повідомив про те, що мають місце факти незаконного використання підземних прісних вод. У столиці, за його словами, працює 400 підприємств, які займаються бурінням підземних свердловин і видобутком прісних вод, а видано дозвіл лише 100 таким підприємствам.

Говорячи про станцію аерації в Бортничах, прокурор столиці заявив, що технічний стан цієї станції незадовільний: "Вона технічно й морально застаріла, там поряд не тільки жити не можна, але й ходити - такий душман".

Також серед прикладів порушень Мельник назвав діяльність КП "Плесо", яке займається впорядкуванням водних об`єктів. Він підкреслив, що керівництво цього підприємства не виконує в належній мірі свої функції.

Прокурор наголосив, що необхідно розробити спільні заходи й вирішити всі існуючі проблеми, усунути порушення водного законодавства в Києві.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ