Попов вирішив зекономити на кондиціонерах


Незважаючи на спеку і кількарічні обіцянки влади обладнати громадський транспорт кондиціонерами, чекати прохолоди у столичних автобусах, тролейбусах і трамваях не варто.  

Минулого року у Києві з'явився лише один тролейбус із кондиціонером, сьогодні у місті їздить ще 11 автобусів з "прохолодою", пише "Комсомольська правда".

За словами головного інженера КП "Київпастранс" Юрія Бомбандерова, перший автобус із кондиціонером поїхав по маршруту №62 (Ботанічний сад - Контрактова площа). Особливого ефекту кондиціонери не дають, але закуповувати їх планують і надалі.

"За час поїздки від однієї зупинки до іншої температура знижується на 2-3 градуса, а потім у відкриті двері знову попадає гаряче повітря. Сьогодні на Оболоні й Троєщині курсують 10 автобусів з кондиціонерами. Ми й далі плануємо їх закуповувати в міру можливостей", - сказав Бомбардеров.

Але коли чекати комфорту на всіх маршрутах - невідомо. Адже транспорт з кондиціонерами коштує на 7-10% дорожче звичайного.

Крім того, європейський досвід, за словами Бомбандерова, підказує, що в салоні кондиціонери ставити не варто, а от у кабіні у водія потрібно встановлювати зволожувачі повітря.

Як відомо, до 2012 року мерія обіцяє купити 185 автобусів і стільки ж тролейбусів. На це вже нібито виділили 50 мільйонів євро. Але на відміну від Харкова й Донецька, де місцева влада закупила півсотні складів з кондиціонерами й відеокамерами, у столичній адміністрації віддали перевагу білоруському МАЗу, у базовій комплектації якого охолодження салону не передбачене, відзначає видання.

"Нафаршировані" ЛАЗи коштують по 3 мільйони за одиницю, у той час як МАЗ обійдеться всього лише у 1,5 мільйони.

Білоруські ж компанії готові за додаткові $8 тисяч постачати оснащені кондиціонерами автобуси, але київська мерія вирішила не витрачатися.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ