Головний архітектор Києва боїться, що його проклянуть


Голосування щодо проекту відновлення руїн Десятинної церкви було зірвано через те, що проект, який передбачає будівництво храму, недобрав один голос.

Про це заявила архітектор і член журі Лариса Скорик, повідомляє газета "Сегодня".

"Ми проголосували. Нічого не говорилося про те, що воно не легітимне через відсутність двох членів журі", - сказала вона.

Як пише видання, після голосування підраховувати голоси повинні були три людини: глава Київської організації Нацспілки архітекторів Вадим Жежерін, директор КП "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт" Геннадій Гера і глава Держслужби з питань національної і культурної спадщини Андрій Вінграновський.

"Коли вони побачили, хто переміг, Вінграновський і Гера підняли питання про те, що були порушення в голосуванні. Нібито має проголосувати ще один відсутній член журі", - заявила Скорик.

"Пізніше мені стало ясно, чому. Проект, який передбачав будівництво храму над залишками, не добрав одного голосу. І це було чисте лобіювання церковників з боку цих чиновників", - розповіла вона.

"Коли ми підняли питання про те, щоб покликати і другого відсутнього члена журі, вони почали протестувати. Вони просто зірвали голосування", - зазначила Скорик.

Як пише газета, після голосування головний архітектор Києва Сергій Целовальник зачитав смс, яке йому прийшло: "Написали: "Прокляття з роду в рід тим, хто протидіє релігії".

"Мене вже одного разу зурочили, і я ледь не помер. Навіть не знаю, хто це може бути", - сказав Целовальник. У підсумку засідання вирішили перенести.

Газета зазначає, що "обидва проекти, через які розгорілася суперечка, по своєму гарні".

"Перший варіант передбачає, що біля руїн побудують капличку, а сам фундамент накриють великим скляним хрестом, під яким буде музей з голографічними і справжніми експонатами (археологічними знахідками)", - йдеться у публікації.

"Другий проект, за який ратують церковники, передбачає будівництво храму у Візантійському стилі", - пише видання.
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ